Ремонт – це складний процес, адже на різних його етапах виникають питання щодо добірки інтер’єру, меблів та інших деталей. Багато хто забуває про важливість комфорту в подальшому побуті і керується лише естетичними поглядами, що є помилкою. Одним із питань, які виникають під час ремонту – це як підібрати міжкімнатні двері київ у квартиру чи будинок. Важливо зупинитися на правильному виборі, щоб у майбутньому ваші двері прослужили вам довгі роки, залишалися стильними і вписувалися в загальний дизайн вашого житла.

Двері складаються з безлічі частин, кожна з яких повинна бути функціональною і довговічною. Також важливо, щоб всі меблі в кімнаті виглядали органічно, в одному стилі. Виходячи з цих тверджень, ми виділили основні моменти, на які варто звернути увагу при купівлі дверей:

  1. Фурнітура та її якість. Саме дрібні деталі найшвидше зношуються.
  2. Поєднання дверей з інтер’єром.
  3. Розмір та висота дверей. Важливо, щоб двері за своїми габаритами вписувалися в приміщення і не виглядали безглуздо.
  4. Матеріал, з якого виготовлені двері, та його якість.

Як підібрати міжкімнатні двері до інтер’єру правильно

Двері – перше, що впадає у вічі, коли входиш у кімнату. Часто ця недоречно підібрана деталь псує всю загальну картину в інтер’єрі. Важливим критерієм вибору є кольорова гама. Прийнято вважати, що дверне полотно має бути світлішим за ламінат або темнішим. Але не варто підбирати все в одному кольорі, кімната виглядатиме нудною та похмурою. Також поєднуйте двері та підлогу в одних тонах, теплим дверям – теплу підлогу, а холодним – холодну.

Як вибрати ручку до міжкімнатних дверей

Всі ручки до міжкімнатних дверей зазвичай підбираються одного стилю разом із рештою фурнітурою. Петлі, засувки, клямки, гачки та ручки – всі ці деталі мають бути одного кольору. Зверніть увагу на якість самої ручки та на стійкість її до пошкоджень.

Виділяють три типи дверних ручок:

  • Поворотні. Вони оснащені поворотним механізмом, у якому вбудований замок.
  • Натискні. При натисканні на ручку замок ховається і двері відчиняються.
  • Стаціонарні. Такі ручки немає зв’язку з системою замка. Часто виконані у формі кулі чи скоби.

Також зважайте на тактильні моменти, вибираючи дверну ручку. Адже саме до цієї частини фурнітури торкаються найчастіше.

Як підібрати добори на міжкімнатні двері

Дверні добори – це спеціальні дошки, які прикріплюються до отвору і закривають його торцеві стінки. Придбайте нові добори із запасом по ширині та довжині. Іноді стінки у приміщенні не рівні, і планку доводиться обрізати не прямо, а конусним розрізом.

Також колір і фактура підбираються зовсім тон у тон з обрамленням дверей і з дверним прорізом. Існують такі види доборів:

  1. Класичний. Вони мають пряму та рівну форму, монтаж проводиться на стіну, в отворі.
  2. Добори з крайкою – закривають всі зрізи в отворі і виглядають естетичніше.
  3. Телескопічні – маскують отвір будь-якої товщини. Кріплення провадиться за принципом кріплення ламінату.