Стилів сучасного інтер’єру багато. Багатьом подобається «модерн». Стиль вважається молодим, хоч і з’явився понад 100 років тому. Його головна риса – функціональність. Декор відійшов на другий план.

Такі особливості дозволяють застосувати стиль у кухонних приміщеннях. Кухні на замовлення можна вибрати недорого та за індивідуальними розмірами.

Сьогодні будівельний ринок пропонує багато сучасних матеріалів. Натуральне дерево вибирають дедалі рідше. Його замінили акрилові вироби та плити МДФ. Доповнюють конструкції деталі із загартованого скла та сталі. Фасади роблять рівними та гладкими, з глянсовою поверхнею. Ручки використовують прості. Побутову техніку вбудовують у гарнітури. Замість люстри вибирають вбудовані світильники або начіпні.

Модерн характеризують:

  • прості конструкції;
  • зручність та комфорт;
  • лаконічність деталей.

Створити на кухні модерн не складно. Він не такий суворий як класичний стиль. Особливо добре виглядає у просторих приміщеннях, але й на кухні невеликої площі зробити його також можна. Найголовніше, потрібно дотриматися основних вимог.

Лінії та форми

Особливості стилю: суворі геометричні лінії та асиметрія. Що саме вибрати, особиста справа кожного. У кутових кухнях часто використовують закруглені плавні вигини. Він може бути всередині та зовні. Для підкреслення ліній використовують конструкції із гіпсокартону на стелі або малюнок на підлозі.

Колір

Вибираючи колір, віддають перевагу спокійним відтінкам. У модерні застосовують діапазон кольорів від білого до бежевого кольору. Суворість ліній підкреслюють сірі, з невеликими акцентами чорного кольору деталей. Чисто біла кухня виглядає чудово, але вимагає ретельного та регулярного прибирання.

Фасади

У стилі модерну всі шафи мають глухі фасади. Відкриті полиці сюди не підходять. Рекомендується вибирати глянсові, а чи не матові поверхні. Вони виглядають компактніше, відбивають світло, і простір здається просторіше. Якщо в гарнітур входить барна стійка, її виконують зі стільницею в одному стилі.

Кухонний фартух

Декор стилю покликаний наголосити на практичності. Тому кухонний фартух теж має бути таким, щоб прибирати його було просто та зручно. Він не повинен боятися водних і масляних бризок, плям і високої температури. У той же час він може стати головною прикрасою у приміщенні.

Освітлення

Вибираючи для кухні освітлення, також керуються правилом: спочатку необхідна освітленість, а потім прикраса кухні. Над робочою зоною використовують убудовані світильники. Під навісними шафками роблять підсвічування. Доречно використовувати цікаві дизайнерські світильники над обідньою зоною.