У наш час будівельні ринки насичені всілякими гідроізоляційними матеріалами, які призначені для захисту тих чи інших конструкцій від негативного впливу вологи.

Серед цього розмаїття особливою популярністю користуються склади на основі бітуму. Вони привабливі своєю універсальністю, відмінними адгезійними характеристиками і простотою нанесення.

Подібні склади досить довговічні, мають підвищену еластичність і коефіцієнтом розтягування, не тріскаються під час усадки будівлі і стійкі до механічного впливу.

Залежно від конкретної марки, така мастика може наноситься як гарячим (розігрівається до досить високої температури), так і холодним (без нагрівання) способом.

Технічні характеристики

Основу бітумно-гумової мастики становить гумова крихта, яка найчастіше проводиться з відслужили свій термін автомобільних шин. За допомогою цієї складової досягається необхідна еластичність складу.

Мастика має характерний чорний колір, має густої однорідної консистенції і легко ідентифікується по своєрідному запаху.

Варто відзначити, що до складу таких мастик не входить токсичний розчинник толуол, який може зустрічатися в інших містичних продукціях.

Мастика бітумно-гумова МБР, як називають її виробники, підрозділяється на кілька марок, про що свідчить двозначним числом після абревіатури МБР.

Найпопулярнішими і затребуваними марками на ринку вважаються МБР 65, МБР 75, МБР 90 і МБР 100. Число означає робочу температуру розм’якшення складу. Буквою Х позначаються склади холодного нанесення.

Переваги і недоліки

Бітумна мастика, як і інші будівельні матеріали має свої переваги і недоліки.

Переваги:

1. Висока адгезивність. Склад відмінно зчіплюється з будь-яким видом підстави, можна використовувати як в якості горизонтальної, так і вертикальної гідроізоляції.

2. Стійкість до несприятливих погодних умов. Суміші не страшні вітер, опади, грибки, бактерії. Вона не схильна до гниття і не реагує на хімічні речовини.

3. Корозійна захист. Може використовуватися для обробки поверхонь їх металу. Обволікаючи конструкції, вона надійно захищає їх від впливу вологи.

4. Биозащита. Антибактеріальні добавки перешкоджають проникненню патогенних цвілі і грибків.

5. Ефект вирівнювання. При нанесенні суміш розтікається рівномірно по поверхні і тим самим може згладити існуючі дрібні нерівності.

6. Економічна витрата.

Недоліки:

1. Робоча температура. Склад не передбачає нанесення мастики, коли температура навколишнього середовища опускається нижче -5 ° С. Крім того її можна наносити під час дощу і снігу.

2. Пожежонебезпека. Гарячі склади треба наносити зі строгим дотриманням усіх правил техніки безпеки, так як вони схильні до займання.

3. Обмеженість застосування. Гарячі мастики використовують тільки для здійснення зовнішніх робіт.

4. Труднощі нанесення. За допомогою валика або щітки важко нанести рівномірний шар, краще використовувати для цієї мети механічні пристосування.

Варто зауважити, що перераховані вище недоліки трохи умовні, так як слід розуміти, що кожен матеріал повинен використовуватися в тій сфері для якої він призначений. А з цього ракурсу бітумно-гумова мастика дуже зручний і практичний матеріал високої якості.