Умивальники бувають різні за формою і розмірами.

В основному умивальники виготовляють з глини, також як і плитку якої облицьовують стіни. Товщина кераміки в умивальнику досить більше ніж в плитці. Тому побити умивальник досить важко, але можливо. Чим більших розмірів умивальник ви встановлюєте тим більше майстерності та вправності від вас буде потрібно.

Спершу потрібно відзначити місця де будуть знаходиться діри для кріплення умивальника. Врахуйте, що відстань від стін до умивальника і від умивальника до найближчої сантехніки повинно бути хоча б 10 сантиметрів. Візьміть до уваги висоту на якій повинен бути встановлений умивальник. У разі якщо в будинку є діти – можливо буде не зайвим подбати про них і поставити умивальник на пару сантиметрів нижче або ближче до ванною, на яку може залізти дитина щоб дістатися до умивальника. Для того, щоб умивальник був встановлений рівно – скористайтеся рівнем або простим склянкою з водою. Установка умивальника Якщо у вас хороший окомір, то можна намітити діри для кріплень на око.

Умивальник може кріпитися до стіни за допомогою чавунних кронштейнів або на дюбеля. У будь-якому випадку дюбеля в стіну доведеться вбити, щоб закріпити сам умивальник або кронштейн. Для того щоб не пошкодити керамічну плитку або інше декоративна прикраса стіни, потрібно зробити акуратні отвори в це декоративному шарі стіни.

Отвори найкраще робити за допомогою дриля. При просверливании отворів пам’ятайте про те, що чим вище обороти свердла, тим більша ймовірність пошкодити поверхню стіни. Тому починати свердління потрібно на мінімальних обертах. Діаметр діри потрібно збільшувати поступово, або можна скористатися спеціальними насадками для свердла, щоб просвердлити отвір потрібного діаметру. Після того як ви просвердлили декоративний шар стіни, можна збільшити кількість обертів свердла і скористатися режимом удару (якщо дриль підтримує режим свердління з ударом). У будь-якому випадку брати в руки перфоратор не рекомендується, інакше ви ризикуєте роздовбати плитку в радіусі метра навколо діри.

Після того як діри готові, можна приступати до установки дюбелів. Дюбель повинен бути надійно вбитий в стіну. При вбивання дюбелів будьте обережні щоб не пошкодити стіну молотком. Найкраще скористатися киянкою.

Завершальним етапом установки є прикручування умивальника до стіни. Більшість шурупів мають розрізи під хрестоподібну викрутку.

Після установки умивальника рекомендується змастити герметиком місця зіткнення умивальника зі стіною. Наприклад, можна скористатися силіконом.

Ось і все ваш умивальник встановлений і готовий до експлуатації.