За красу житлової ділянки відповідає фасад. Це своєрідне обличчя будинку, що показує характер і смаки господаря.

Кожен власник нерухомості бажає облагородити фасад за допомогою цікавих архітектурних елементів. Від вибору фасадного декору залежить архітектурний стиль всього спроектованого будівлі. Зрозуміло, на будівництво впливає платоспроможність власника. Різноманітності матеріалів відповідає широкий діапазон цін.

При покупці слід спиратися не тільки на фінансові можливості, а й на клімат в конкретному регіоні. Правильно підібране сировина витримає морозні зими на просторах помірних широт. Крім морозостійкості, матеріал повинен бути міцний і в інших відносинах. Елементи повинні мати прийнятну ступінь вологостійкості і антикорозійними.

Різновиди матеріалів для обробки

Всі деталі для облаштування будинку прийнято розділяти на дві категорії. До першої відносяться легкі елементи оздоблення, в основі яких лежить пінопласт або поліуретан. До другої категорії зараховують більш важкі матеріали, наприклад облицювальну цеглу для фасаду. Якщо конструкція будинку здатна витримати велику вагу, використовують натуральні камені або плити бетону.

Що необхідно знати про матеріали?

Будь-яка деталь, яка використовується при декоруванні, має свої відмінні властивості. Потрібно дивитися на термін експлуатації, ергономічність вироби. Тоді можна уникнути витрат на демонтаж споруди.

Вироби з пінопласту мають низьку вартість і малу вагу. У них мала теплопровідність, дякую чого будівля буде додатково утеплятися. Матеріал стійкий до різких перепадів температури і холодній погоді. Серед недоліків високий ступінь горючості, вигоряння кольору на сонці. Сонячні промені різко позначаються не тільки на зміну кольору, але і на руйнуванні складу матеріалу. Він швидко втрачає придатність, з’являються тріщини. Вихід є: захистити пінопласту виріб можна, обробивши його лакофарбовим покриттям (допускається заміна на шпаклівку). Правда, підвищується трудомісткість і збільшується вартість монтажних робіт.

Застосування поліуретанових виробів виключає подібні проблеми. Вони виправдано дорожче, ніж пінопласт. Їх колір не змінюється під впливом зовнішніх обставин, а структура не руйнується через атмосферних явищ. Вони не трудомісткі в установці, оскільки легко прикріплюються на стінові блоки.

Головна перевага в масивної обробці цеглою – підвищується вартість будинку на ринку нерухомості на 25%. Конструкція виглядає благородно і вишукано. Крім того, це екологічно чистий матеріал. Вони міцні, не дивлячись на оманливу крихкість через великої кількості пустот.

За багатьма параметрами краще найняти компетентну бригаду співробітників, які гарантують якість. Це набагато легше і швидше.