Незважаючи на всю красу та практичність штучних матеріалів, які використовуються в інтер’єрах, люди, як і раніше, прагнуть привнести у своє житло якнайбільше натуральних, природних мотивів.

Шпалери з бамбука стали тим самим подихом природи, серед бетонних стін сучасних міст.

Сам по собі бамбук, ця злакова рослина, може зрости до 40 метрів заввишки. Як будматеріал бамбук використовується з давніх-давен – жителі Таїланду, наприклад, використовували його і як матеріал для житла, будували водопроводи та мости.

В даний час бамбук є дуже поширеним матеріалом для оздоблення приміщень та прикраси інтер’єру.

Для створення бамбукових шпалер використовують лише певні сорти цієї рослини, які після висушування та обробки можуть зберігати свої природні, натуральні кольори.

Гама бамбукових шпалер починається з жовтувато-кремового кольору і закінчується золотаво-мідним і навіть насиченим зеленим кольором.

При ремонті квартири бамбукові шпалери хороші тим, що не вимагають особливо ретельної підготовки поверхні до поклейки.

Їх можна клеїти на голу цегляну або бетонну стіну, оброблену ґрунтовкою або кріпити невеликими, шпалерними гвоздиками до бруса, дерево-волокнистої або дерево-стружкової плити.

Бамбукові шпалери – це далеко не найдешевший оздоблювальний матеріал, так що до їх покупки потрібно поставитися з усією відповідальністю.

При розрахунку необхідної вам кількості, пам’ятайте – на відміну від стандартних рулонів паперових шпалер, довжина рулону шпалер з бамбука найчастіше дорівнює не 10 метрам, а 9м 14 см.

Намагайтеся брати шпалери з невеликим запасом – якщо раптом вам не вистачить купленої кількості, відповідний колір і фактуру підібрати буде складно.

Ніколи не клейте бамбукові шпалери клеєм на водній основі – натуральний матеріал розбухне від води і взагалі погано буде триматися.

Для обклеювання стін бамбуковими шпалерами використовуйте спеціальний вініловий клей. Точну марку, яка підходить саме до вашого типу шпалер, можна завжди дізнатися у продавця в будівельному супермаркеті.

Як клеїти бамбукові шпалери?

Для обклеювання стін шпалерами з бамбука вам знадобиться пластиковий шпатель та художня кисть із м’якою щетиною. Поверхня під обклеювання повинна бути абсолютно суха та чиста.

Дайте їй висохнути після ґрунтовки. Вініловий клей для бамбукових шпалер наноситься рівномірним шаром як на стіну, так і на саму шпалерну смугу. Шпалер після нанесення клею має добре просочитися, так що не клейте його відразу, зачекайте 5-10 хвилин.

При розгладжуванні не застосовуйте чинність – це може пошкодити крихкий матеріал. Залишки клею необхідно видаляти відразу м’якою ганчіркою.

Так як бамбукові шпалери досить твердий матеріал, то для обклеювання кутів кімнати їх краще розрізати, після чого місце стику декорувати будь-якою прикрасою.

Догляд за бамбуковими шпалерами

Для того, щоб цей оздоблювальний матеріал тривалий час радував ваш погляд, потрібне дбайливе та акуратне звернення. Намагайтеся, щоб на шпалери не потрапляла волога – від цього вони можуть роздутися і втратити свою привабливість.

Не допускайте попадання прямого сонячного проміння – бамбукові шпалери матеріал натуральний і легко може вигоріти на сонці. У разі забруднення не застосовуйте жорсткі щітки – намагайтеся видалити бруд м’якою сухою ганчіркою.