Існує чимала кількість варіантів обробки стелі. Всі вони мають свої переваги і недоліки.

Який вид обробки підходить конкретного приміщення, залежить від багатьох чинників. На це впливає різновид матеріалу, використовуваного при виконанні робіт, вид приміщення і естетичне сприйняття обробки. Матеріали для обробки поверхні можна умовно розділити на дві групи: традиційні і матеріали з нестандартним підходом.

Традиційний підхід

Для всіх вже давно стали звичними такі способи обробки:

1. Побілка

Це самий загальнодоступний і всім відомий спосіб обробки стельового покриття. Його переваги полягають в тому, що він найбезпечніший, легко можна впоратися самостійно, не вимагає великих фінансових вкладень. До недоліків можна віднести, що побілку необхідно наносити на ідеально рівну поверхню, що не завжди можливо. Часто доводиться оновлювати побілку, на ньому швидко з’являються жовті плями і розводи.

2. Плити

Найпростіший і дешевий варіант, щоб обробити стелю. Однак такий варіант поступово йде з сучасних квартир в зв’язку з тим, що споживачі стали замислюватися про безпеку будматеріалів. Такі плити виготовляються з пінополістиролу, про шкоду якого, кажуть повсюдно. Але, тим не менше, плити здатні приховати нерівності стелі, легко монтуються і варіантів малюнка такого покриття величезна кількість.

3. З гіпсокартону

Варіант при якому можна втілити будь-яку задумку. З цього матеріалу можна виготовити як багаторівневі конструкції, так і зробити ідеально рівну стелю з подальшим забарвленням і побілкою. Такий спосіб дає можливість приховати комунікації і проводку. Мінусом можна вважати той факт, що монтаж такої стелі зменшує висоту кімнати на 10-15 сантиметрів.

4. Натяжні стелі

Такі стелі бувають різні як у виконанні, так і виборі матеріалу для їх виготовлення. Політ фантазії в їх виготовленні можна не обмежувати. Можна скористатися готовими варіантами:

  • тканинні;
  • пластикові;
  • сатинові.

А також можна використовувати зображення власного дизайну. Друк на натяжних стелях дозволяє виготовити полотно з будь-яким зображенням.

Незвичайні способи оздоблення стелі

До таких варіантів відносяться матеріали, які не часто побачиш в якості декоративного покриття на стелі.

1. Фарбування з елементами розпису

Такі стелі є дуже трудомісткою і дорогими у виконанні. Мало знайдеться власників приміщення, які власноруч можуть виготовити такий шедевр у себе на стелі. Тому доводиться звертатися до фахівців. Але зате який результат. А якщо місцями використовувати светоотражающую фарбу, то милуватися на нього можна буде в будь-який час доби. Те ж саме відноситься до ліплення на стелі. На це доведеться звичайно витратити багато зусиль, але результат порадує.

2. Обробка деревом

Такий варіант не назвеш традиційним. Він не тільки витратний, але і підходить далеко не до всіх приміщень. Якщо стелі низькі, то дерев’яні стелі ще більше візуально зменшать висоту приміщення. Різновидів і форм такого стелі безліч. Це може бути і решітка, а також різьблені елементи, які приклеєні до стелі. Звичайно така стеля найкраще підійде в приватному будинку. Якщо його заллють сусіди зверху, вся праця буде зіпсований.

3. М’яка стеля

Цей вид обробки стелі приміщення можна застосувати тільки в поєднанні з м’якими панелями в основному інтер’єрі кімнати. Дуже ефектно і затишно перебувати в спальні де в якості ліжка використовуються панелі з м’якого матеріалу, які плавно переходять на стелю. Погодьтеся, в такій кімнаті навіть сни буде снитися інші.

Видів стель величезна кількість. Але вибирати варто не тільки за зовнішнім виглядом, але по його характеристикам. Від цього залежить те, наскільки довго він прослужить, і чи буде затишно перебувати в такому приміщенні.