Фотошпалери допоможуть привнести в інтер’єр кухні трохи більше затишку, зробити акцентна столовій зоні і навіть візуально розширити простір. Величезна різноманітність сюжетів дозволяє підібрати варіант під будь-яку кухню.

Панно буде добре виглядати і в класичному, і в ультра-сучасному інтер’єрі.

Якими характеристиками повинні володіти фотошпалери на кухню?

Якщо слідувати правилам, то фотошпалери для кухні повинні бути не тільки красивими, але і практичними.

Панно має відповідати ряду вимог:

  • Вологостійкість, на кухні стіни часто піддаються впливам пара і води, а значить, полотно не повинно вбирати вологу;
  • Можливість миття. На поверхню стіни може капнути жир або потрапити бруд, а значить, їх час від часу доведеться мити і навіть чистити за допомогою м’яких засобів;
  • Міцність і довговічність. Шпалери не повинні стиратися при щонайменшому дотику стільця або столу;
  • Екологічність і безпека.

З усього цього випливає, що в інтер’єрі кухні найкраще використовувати вінілові або бамбукові шпалери. Паперові моделі, хоч ціна на них і значно нижче, використовувати не варто.

Це недовговічний варіант, який погано переносить вологість, швидко стирається. Текстильні шпалери також не підходять, оскільки вимагають ретельного догляду.

Ще один важливий фактор – фактура полотна. Сучасні фотошпалери можуть імітувати фреску, мати текстуру дрібного піску. Однак саме для кухні рекомендується вибирати полотна з гладкою фактурою. За ними буде простіше доглядати.

Популярні сюжети

Кухонні фотошпалери можуть мати самий різний малюнок. Каталог будь-якого інтернет-магазину запропонує величезну різноманітність варіантів. Підбирати панно слід, виходячи із стилю оформлення інтер’єру, його колірної гами.

Фотошпалери можуть поєднуватися з домінуючим кольором оформлення приміщення або стати яскравим акцентом. У цьому випадку бажано, щоб фартух на кухні і панно гармоніювали між собою.

Також шпалери можна підбирати під колір елементів меблів, текстилю або елементів декору. Важливо, щоб шпалери не були «самі по собі», інакше образ не буде виглядати цілісно.

Ще одна обставина, яке потрібно рахуватися – теплі кольори підвищують апетит, а холодні, навпаки, знижують. При виборі колірної гами їдальнею це важливо.

Так, кухня, в якій наклеєні фотошпалери з морським пейзажем, де домінуватиме синій колір, буде виглядати легкої і свіжої. Однак це може негативно позначитися на апетиті.

Вибір сюжетів величезний і для кухні завжди можна вибрати відповідний сюжет. У сучасних інтер’єрах непогано виглядає «їстівна» тематика. Це може бути макрозйомка овочів і фруктів. Яскраві лимони, апельсини і яблука будуть привертати увагу.

Ще один варіант – пейзажі мегаполісів. Вони допоможуть привнести в образ динамічність великого міста, додати відчуття руху. Не менш цікаво виглядають фотопанно з абстрактними узорами.

Особливо оригінально виглядають моделі з малюнком, виконаним у техніці 3D. Сучасна високоякісна друк дозволяє зробити його візуально об’ємним.

Для класичних інтер’єрів рекомендується використовувати фотошпалери, що нагадують старовинні фрески.

Один з найбільш поширених варіантів – зображення вуличок старих міст, уривки з відомих картин або гравюр.

Такі сюжети допоможуть підкреслити вишуканість створюваного образу. Універсальний варіант сюжету – квіткові і рослинні мотиви.

Вони непогано вписуються в дизайн, який оформляється практично в будь-якому стилі. Це можуть бути квітучі дерева, розкішні троянди, витончені орхідеї.

Квіти можуть бути яскравих або пастельних тонів. У сучасних інтер’єрах також непогано виглядає малюнок з макрозйомкою суцвіть і трав.