Всі будівельні роботи після свого закінчення піддаються остаточному доопрацюванню. Неважливо, будуть це роботи по заливці бетонної підлоги або обробці стін, вони повинні виконуватися майстрами відповідної кваліфікації.

Ті, в свою чергу, повинні чітко уявляти всю технологію майбутніх робіт, вміти користуватися сучасним обладнанням та інструментами, а також знати властивості будівельних матеріалів. Після виконання фінішної обробки поверхня повинна бути повністю готова до фарбування, наклейці шпалер або інших завершальних операцій.

У великому різноманітті обробки стін можна виділити три основні види покриття – звичайна, спеціальна і декоративна поверхня.

– Покриття зовнішніх і внутрішніх стін з метою утеплення поверхні, зміни її зовнішнього вигляду, надання додаткової шумоізоляції, а також підготовка до остаточної обробки. Це так зване звичайне покриття. Його можна зробити за допомогою нанесення на поверхню штукатурного розчину, або ж обробкою стін спеціальними плитами з гіпсокартону, фанери, деревно-стружкових або волокнистих плит. Виходить, що таке покриття виконує як технічну, так і декоративну функцію. На початковому етапі штукатурних робіт допускається застосування механізованого праці і спеціальних штукатурних машин.

– Спеціальні покриття поверхонь в основному виконують в будівлях виробничого призначення спортивних спорудах. Наприклад, з підвищеною вологістю – басейн, сауна, баня. Тут поверхня повинна бути вологовідштовхувальною, тому стіни найчастіше обробляють кахельною плиткою. Те ж саме з приміщеннями кухонь і санітарних кімнат.

– Декоративні покриття застосовуються як всередині, так і зовні приміщень в житлових будинках, громадських будівлях, спортивних залах. Можуть наноситися поверх звичайного технічного покриття і головним чином виконують зорову функцію. Це, наприклад, різні види кольорових декоративних штукатурок, рідкі шпалери, мозаїчні панно, барвиста розпис по стінах.

Застосування в обробці сучасних матеріалів докорінно змінило всю технологію оздоблювальних робіт. Тепер нерідко можна зустріти на практиці утеплення стін нанесенням полістиролу або спеціальної фарби. Широко використовуються панелі з сайдинга і керамограніта. Фасади будинків покриваються скляними панелями, що мають не тільки гарний вигляд, але й виконують інші функціональні завдання.