В даний час, коли будуються будинки і різні будівлі, використовуються все більш природні і екологічно чисті матеріали – в основному, деревина. Одним з найбільш популярних матеріалів в цьому випадку є вагонка. Він прекрасно підходить для внутрішнього і зовнішнього використання, практичний, зовні привабливий і не містить токсичних речовин у своєму складі.

На сучасному ринку будматеріалів представлена ​​вагонка різних типів і розмірів. Для його виробництва використовуються модринові і хвойні породи.

Основні переваги обробки даної деревиною включають такі:

  • Екологічність – вагонка є природним матеріалом, що забезпечує здоровий мікроклімат в приміщенні.
  • Довгий термін служби – якщо ви забезпечуєте вагонке належний догляд і обробку (забарвлення, використання просочення для дерева), то облицювання буде тривати не менше п’ятнадцяти років.
  • Проста установка. Завдяки системі гребінчастих канавок, ви можете виконувати оздоблювальні роботи швидко, навіть не звертаючись до фахівців.
  • Унікальна і приваблива текстура матеріалу, приємна на дотик.
  • Створення в приміщеннях особливого мікроклімату – гігроскопічна деревина утримує вологу і створює комфортне середовище проживання.
  • Найбільший вибір природних візерунків і відтінків різних порід. Якщо ви виберете вагонку певної породи дерева, ви можете відрегулювати візерунок і колір, відповідно до дизайну конкретної кімнати. Облицювання можна забарвити або обробити спеціальним просоченням.
  • Достаток різновидів, в зв’язку з чим, є хороша можливість вибору відповідного варіанту за доступною вартості.

Вагонка, виконана з хвойних порід, використовується для оздоблювальних робіт всіх побутових і житлових приміщень, за винятком ванних кімнат і саун, де високі температури можуть викликати осадження смоли. Потім деревина стає липкою, і за певних умов може відбуватися самозаймання матеріалу.

Однак основним недоліком шпунтових їх є підвищена чутливість до вологи і екстремальним змін температури. Щоб не допустити цього, потрібно буде обробити її спеціальними препаратами.