Керамограніт виготовляють з легкоплавкої білої глини. При плавленні матеріал стає монолітним шматком, що володіє високою міцністю, зносостійкістю. Таку плитку застосовують в облаштуванні тротуарів, садових доріжок, прибудинкової території.

Технологія укладання плитки з керамограніта відрізняється від монтажу кам’яних бетонних плит. Розглянемо докладніше особливості монтажу та переваги цього виду покриття.

Чому керамограніт такий популярний?

Головними перевагами цього виду покриття виступають щільність і міцність. Характеристики керамограніта в кілька разів перевершують інші облицювальні матеріали. Потовщені плити здатні витримувати вагу понад 1000 кг. Поверхня плит володіє високим опором до ковзання, стійкість до механічних пошкоджень, впливу солей, хімічних речовин.

Тротуар з керамограніта здатний легко переносити перепади температур, експлуатувати матеріал можна при температурі до -50 градусів. Універсальну плитку можна використовувати для оформлення тротуарів, доріжок, сходів, ганків. Поверхня виробів не схильна до подряпин, сколів. Термін служби їх становить понад десятка років.

Керамогранітна плитка володіє низьким вбиранням води. Тому вироби можна використовувати в місцях з будь-яким показником вологості. Популярність матеріалу пояснюється також привабливим зовнішнім виглядом.

Правила монтажу

Технологія укладання керамогранітних плит не відрізняється від монтажу звичайної керамічної плитки. Монтаж облицювального матеріалу виконують не на цементно-піщаний розчин, а на спеціальний клей. При виборі клею звертають увагу на його технічні характеристики: морозостійкість, здатність витримувати великі навантаження, бути стійким до впливу вологи, перепадів температур.

Перед монтажем керамограніта поверхню попередньо готують: очищають від сміття і пилу. Клейовий розчин наносять зубчастим шпателем на поверхню підстави і внутрішню частину плитки. Положення матеріалу коректують, постукують гумовою киянкою. Рівність положення перевіряють будівельним рівнем.

Чим більше розмір плитки, тим більше клею використовується для її монтажу. Виходячи з розмірів матеріалу, враховується шар нанесення клею. Для укладання керамограніта краще проводити на бетонну стяжку. Вона повинна забезпечувати захист підземних комунікацій, мати невеликий ухил для стікання води, поверхня повинна бути рівною.