Фахівці завжди віддають перевагу при виборі облицювального матеріалу дорожчій та якісній плитці.

Власники приватних будинків, керівники компанії намагаються максимально вигідно інвестувати кошти в будівництво, щоб в майбутньому не мати справу з необхідністю ще раз займатися облицюванням фасаду і ремонтом. Для фасаду підбирається вологостійка, міцна і довговічна плитка, яка легко укладається, і не вимагає особливого догляду. За всіма параметрами ідеально підходить клінкерна фасадна плитка. Вона виграє навіть у порівнянні з керамікою.

Щоб отримати очікуваний результат і захистити свій будинок від вогкості, цвілі, постійного відчуття дискомфорту в сезон дощів, необхідно купити якісний клінкер, а при укладанні дотримуватися рекомендацій майстрів та експертів. Якщо ви не хочете вдаватися до вивчення подробиць укладання фасадної плитки, то просто довірте це питання професіоналам.

Що необхідно враховувати при укладанні клінкерної плитки?

Якщо ви плануєте самостійно займатися облицюванням, то обов’язково вивчіть правила і технологію укладання клінкерної плитки, щоб в майбутньому не довелося виправляти помилки. Основа повинна бути заздалегідь вирівняний, сушка поверхні – обов’язкова умова, так як в противному випадку ви ризикуєте зіткнутися з необхідністю переробляти роботу.

Кваліфіковані фахівці рекомендують починати укладання з верхнього укосу. Для отримання красивого рівного малюнка краще зробити розмітку по горизонталі. Між плитами залишайте шов не більше 14 мм, не забувайте про затірки, для неї потрібно залишити поглиблення до 3 мм.

Використовуючи розчин, що клеїть, відразу після монтажу приберіть всі сліди, плями клею, залишки розчинів і ін. Клеящие кошти на поверхні клінкеру будуть видні, і позбутися через час від них непросто. Допомагають при збиранні залишків будівельних сумішей і клею різні слабкі розчини кислоти. Можна залишити розчин на 20-30 хвилин і потім акуратно все прибрати.

Затирка – один з маленьких секретів, який використовується професіоналами при укладанні дорогою облицювання. Є два альтернативних варіанти: купити затірку в тон плитці, або навпаки, підібрати контрастний відтінок. У першому випадку ви отримаєте однотонну стіну, а в другому створюється ефект, ніби це цегляна кладка, або ніби кожна плитка в окремій рамці. Будь-який з варіантів виглядає ефектно і красиво.

Не варто починати облицювальні роботи в сиру погоду, в дощ або сніг. Підберіть момент, щоб на вулиці було тепло і сухо. І ця рада актуальна не тільки при укладанні клінкерної плитки, але і при роботі з іншими матеріалами.

Догляд за клінкерною плиткою та її переваги

Попит на клінкерну продукцію зростає з кожним роком, і це легко пояснити. Головні якості цього матеріалу – довговічність, низький рівень вологопоглинання, міцність, гарна фактура, можливість комбінувати і створювати цікаві дизайни, екологічно чистий матеріал (в процесі виробництва виключені синтетичні і штучні барвники).

Дуже вигідним для власників приватних будинків вважається ще одна якість – стійкість до механічних впливів, і хімічних розчинів. Іншими словами, ви можете чистити і мити фасад будь-яким наявним будинку миючим засобом.

Єдине застереження – не використовуйте абразивні миючі засоби та уникайте у побуті плавикової кислоти (вона руйнує абсолютно будь-які матеріали, починаючи від кераміки, закінчуючи природним каменем і клінкером).