Перш ніж визначитися з вибором матеріалу, необхідно знати про різні види сайдингу і їх відмінності.

Найпоширенішим є вініловий сайдинг. Його виробництво налагоджено з середини двадцятого століття. За такої чималий проміжок часу вініловий сайдинг не втратив своєї актуальності в зовнішній обробці будинку. Цей вид оздоблювального матеріалу виготовляється з полівінілхлориду і має унікальні властивості.

Перш за все, при виробництві, панелям можна надати потрібну форму і розмір. Вініловий сайдинг легко підтримувати у відмінному стані. Він дуже стійкий до забруднення. Якщо стіни будинку добре помити водою із садового шлангу, то можна повністю видалити шар бруду. Завдяки сучасним методам виробництва вінілу можна додати будь-який відтінок кольору. Все залежить від замовника – вініловий сайдинг може виглядати або як справжня дошка, або бути пофарбованим в будь-який колір, для додання унікальності зовнішнім виглядом будинку.

Потрібно згадати і про ще одному виді оздоблювального матеріалу під назвою: цокольний сайдинг.

Він володіє деякими відмінностями від сайдингу, виготовленого з вінілу. Перш за все цокольний сайдинг виробляється у вигляді панелей товщиною не менше 3 мм. При його виробництві використовуються спеціальні технології які дозволять надати цьому матеріалу особливі властивості.

Такі панелі мають підвищену міцність і дуже великим терміном служби. Цокольний сайдинг ідеально імітує природні матеріали: камінь, дранку або цегла. Догляд за ним так само простий, як і за вінілом.

Варто цокольний сайдинг, звичайно дорожче вінілового. Однак, як можна зрозуміти з його назви, використовується він, в основному при обробці цокольній частині будинку. Саме вона найбільш страждає від впливу навколишнього середовища і потребує додаткового захисту.