Ламінат є найпопулярнішим матеріалом для покриття дерев’яного та бетонного настилу. Незважаючи на відносну легкість укладання, при його монтажі можуть виникнути проблеми, пов’язані з кривизною підлог.

Досвідчені майстри радять встановлювати ламінат на листи фанери 18 мм, закріплені на старому підлоговому покритті.

Як вирівняти шар?

Придбати листи фанери під ламінат сьогодні не проблема. Вони продаються практично скрізь. Основні труднощі виникають вже в процесі роботи, коли доводиться шукати нульову позначку і вирівнювати по ній листи фанери.

Все залежить від геометрії настилу. Якщо перепади висоти підлоги не перевищують 2 мм, то досить обробити поверхню акриловим герметиком і зашпаклювати проблемні місця сумішшю тирси і клею.

Якщо ж різниця більш суттєва, то доведеться монтувати додаткові конструкції на настилі.

Основні способи вирівнювання фанери:

1. Кріплення за допомогою клею і шурупів. Для вирівнювання дрібних дефектів статі використовують клини і шпаклівку. Розміри фанери під ламінат також мають значення. Тому досвідчені майстри рекомендують перед установкою розпилювати заводський лист на 4 рівні частини.

2. Регульована підлога. Фанеру встановлюють в два шари. У бетонну основу монтують шпильки з гайками, за допомогою яких пізніше можна регулювати висоту кожного листа фанери першого шару. Другий шар встановлюють таким чином, щоб краї аркушів закривали місця виходу шпильок.

3. Вирівнювання по лагам. Після визначення нульової позначки виставляють маяки з інтервалом в 20 см. Потім викладають лаги розміром не менше 80 на 40 мм з інтервалом близько 50 см. Після установки поздовжніх лаг, їх додатково зміцнюють цвяхами і ригелями з кроком в 30 см. Порожній простір рекомендують заповнити утеплювачем . Фанеру можна викладати в один або два шари.

4. Монтаж по дошках. Такий варіант підійде для насипних чорнових підлог в новобудовах. Дошки шириною від 15 до 20 см укладають поверх сухої стяжки і накривають шаром пароізоляції. Перед тим як почати укладання фанеру під ламінат, потрібно вибрати самі великі аркуші. Ними викладають нижній шар. Середні і дрібні листи встановлюють зверху. Таким чином, можна уникнути проблем з рухливістю сухої стяжки.

Фінальні роботи

Після того як фанера буде встановлена, можна приступати до укладання ламінату. Не забудьте, що між цими шарами повинна знаходитися підкладка, зафіксована звичайним скотчем. Зазор між стіною і ламінатом повинен становити не менше одного сантиметра.

Щоб уникнути можливих проблем, стежте за тим, щоб кожен попередній ламель надійно з’єднувався з подальшим. Загальний візерунок ламінату після завершення монтажу повинен нагадувати цегляну кладку.