Починаючи робити ремонт і визначившись з шпалерами, які протягом певного часу будуть прикрашати ваше житло, залишається тільки підібрати якісний клей.

На поточний момент, з продажу лідирують вінілові шпалери, які представлені не тільки в різноманітній кольоровій гамі, але і мають різну поверхневу структуру. Вони міцно займають свою нішу в споживчому кошику через досить демократичною ціни. Практично в будь-якій точці, яка торгує шпалерами можна купити дешеві вінілові шпалери, які за своїми якостями не поступаються дорогим.

У більшості вінілових шпалер вініловий шар наноситься на паперову основу або флізелін. Ці шпалери вважаються найбезпечнішими для життя і здоров’я які проживають в квартирі. Ними без зайвих побоювань можна обклеїти стіни дитячої кімнати. Самостійне обклеювання не викликає ускладнень, навіть якщо будівельні навички у вас мінімальні.

Види клею для шпалер з флізеліновою основою

Для таких шпалер існує кілька видів клею:

  • флізеліновий;
  • універсальний;
  • з індикатором.

Особливості шпалерного клею

Для вінілових шпалер промисловість випускає склеювальні склади на кількох засадах. Розглянемо трохи докладніше характеристики кожного з них:

  • клей на крохмальної основі простий в роботі, його суху суміш досить розбавити проточною водою і дати настоятися. Він екологічний чистий і чудово відмивається від будь-якої поверхні. До недоліків можна віднести наявність грудочок;
  • щоб добитися хорошого склеює ефекту при роботі з шпалерами, слід придбати клей на основі метилцелюлози. За рахунок домішки смол в своєму складі він на порядок надійніше крохмального, не боїться перепадів температур, але його вартість перевищує клей на основі крохмалю;
  • змішаний клей поєднує в собі якості двох попередніх, його мінус – це нетривалий термін зберігання в готовому вигляді;
  • якщо вам потрібен клей який має вологостійкі властивості, то для цієї мети підійде клей на метілгідроксіетілцеллюлозе. Він хороший тим, що наносити його можна навіть на голу цементну стіну. Мінус – висока ціна;
  • клей з індикатором – це клей в який доданий забарвлює склад для того щоб накласти його на стіни рівномірно. При висиханні забарвлення пропадає.

Шпалери куплені, клей підібраний, залишилося тільки прикрасити своє житло, щоб протягом тривалого часу воно радувало вас своєю новим одягом.