Силікатна цегла, зовсім молода.

У 1880 році в Німеччині доктор Міхаеліс отримав його дослідним шляхом, обробивши суміш піску і вапна паром води під тиском. Про його достоїнства і недоліки не втомлюються сперечатися до наших днів.

Однак ні дивлячись, ні на що, силікатна цегла міцно зайняв своє лідируюче місце в будівництві, придбав величезну популярність, має широкий асортимент, використовується переважно при кладці стін і перегородок. СК буває по конструкції полнотелим, порожнистим і порізованним. За розмірами: одинарним, полуторним і подвійним.

Переваги силікатної цегли:

1. Невисока ціна. Обумовлена ​​вона дешевими складовими цегли (вапно, пісок, вода) і простотою його виробництва. Цегла на 90% складається з піску; 8-9 відсотків становить негашене вапно, яка гаситься при безпосередньому його виробництві;

1-2 відсотки – це отвердители і пігменти, плюс вода для гасіння вапна та інших процесів. Для виготовлення міцного якісного виробу важливо, щоб пісок був очищений від органічних речовин і мінеральних домішок, вода також повинна бути очищена від органіки і мати низький рівень мінералізації. Можна використовувати очищену або підготовлену технічну воду.

2. Висока міцність. Цегла в змозі витримати тиск до 200 кг на квадратний сантиметр. Тому вдома із силікатної цегли відрізняються підвищеною міцністю і тривалим терміном служби. Вони в змозі витримати потужні впливу, як природного, так і людського фактора.

3. Завдяки своїй міцності у силікатної цегли відмінна звукоізоляція. Перебуваючи в квартирі можна практично не чути вуличного шуму (особливо якщо у вас замість вікон стоять склопакети) або гучних звуків сусідів. У свою чергу звуки, що видаються вами, сусіди також не почують.

4. Висока екологічність. У цеглі немає шкідливих компонентів для здоров’я людини, а радіоактивний фон набагато нижче не тільки природних, але і штучних будматеріалів. Вапно, що становить речовина вироби, не дозволяє розвиватися грибку і цвілі.

5. Силікатна цегла добре сумісний з будь-якими розчинами, які використовуються для ручної кладки цегли, від найпростіших цементно-вапняних до полімерних клеїв.

6. Прекрасні геометричні дані. Всі вироби строго однакові за розмірами. Це значно полегшує кладку.

7. Цегла дуже естетичний. Його природний білий колір надає будівлям благородність і красу. Будинки з білої цегли навіть не потребують спочатку в обробці або облицюванні. Вони і без цього виглядають респектабельно. А введення при виготовленні цегли в розчин різних пігментів, що забарвлюють матеріал в різні кольори, надає будинкам неповторну яскравість і індивідуальність. Однак через його гігроскопічності під впливом вологи, дощів таким він простоїть недовго і обов’язково посереет.

8. Морозостійкість. Цегла дозволяє зводити будинки в найсуворіших кліматичних зонах, де морози опускаються нижче 50-60 градусів.

У силікатної цегли також є суттєві недоліки:

1. Дуже велика маса, через що ускладнюється процес кладки, і збільшується навантаження на фундамент. Масивні стіни – це добре, але щоб витримати їх масу, потрібно більш потужний фундамент з більшою несучою здатністю, який обійдеться недешево. З порожнистим цеглою працювати легше, та й тиск на фундамент значно знижується.

2. Висока теплопровідність. Щоб тепло в будинку зберігалося, стіни будівлі необхідно робити більш товстими (в дві цеглини), що, природно, збільшить витрати на придбання матеріалу. Можна зробити хорошу теплоізоляцію, але вона теж коштує недешево. Саман знижує теплопровідність.

3. Низька водостійкість. СК дуже гігроскопічний, сильно вбирає вологу, яка його руйнує. Цегла категорично не підходить для будівництва цоколя, підвалу, фундаменту. Стічні води в ґрунті, агресивне середовище в ґрунті у вигляді лугу, кислоти та інших хімікатів зруйнують зроблене з цегли підстава. Після дощу цегла просочується водою, що підвищує вологість в приміщенні. Через проникнення вологи в будинок може утворитися і розвиватися грибок і пліснява. Непридатний СК і для будівництва бань, саун, басейнів і взагалі тих споруд, де вологість підвищена.

4. Не витримує високих температур. Цегла швидко руйнується і тому не годиться для кладки печей, камінів, виготовлення димоходів.

5. Відсутні плавні форми і декор. Багато хто вважає недоліком, що в заводи виробляють цеглу тільки прямокутної форми.