Дуже часто для оздоблення підлоги в житлових приміщеннях використовується саме лінолеум, так як він має ряд переваг перед іншими матеріалами: зручний при чищенні, гігієнічний, заглушає кроки, еластичний і не має меж в дизайні.

Але в даний час на зміну лінолеуму приходить вініл – матеріал нового покоління, більш еластичний, має велику щільність в порівнянні з лінолеумом і нижчу ціну.

Паркет – менш популярне покриття, ніж лінолеум, але допомагає надати приміщенню затишок. Настилання паркету більш трудомісткий процес, ніж настилання лінолеуму: як правило, паркет кріплять цвяхами до основи або приклеюють мастикою або клеєм.

Для облицювання підлоги у ванні і туалеті як не можна краще підходить глазурована керамічна плитка. Це досить стійкий до вологи матеріал, що робить його прекрасним варіантом при виборі підлогового покриття для вологих приміщень. Керамічну плитку виготовляють різних кольорів і відтінків. Деякі види підлогових плит покриваються антифрикционной емаллю. Для кращого зчеплення з клеєм або мастикою тильна сторона плиток має рифлену поверхню.