З давніх-давен люди збиралися за обіднім столом всією сім’єю. Не тільки щоб скуштувати їжу, але і поділиться враженнями про день прожитий. Кухня і донині об’єднуюча ланка, тому особливо важливо створити в ній відчуття тепла і затишку.

На кухні доцільно використовувати комбінацію загального світла, що висвітлює всю кімнату (люстра, світильник), і місцевого світла – декоративного і робочого (вбудовані світильники в зоні приготування їжі, бра на стіні).

Отже, основним об’єктом освітлення тут є обідній стіл, який вимагає досить яскравого, але одночасно, легко трансформується світла.

Тому на кухні незамінними є регульовані по довжині лампи з абажурами з різних матеріалів. Якщо ви хочете створити освітлене коло, який об’єднує тих, хто сидить за столом членів сім’ї, то повісьте джерело світла низько, якщо ж вам потрібна урочиста обстановка – підніміть його вище.

Робочі місця також повинні бути освітлюватися, тому кращим рішенням стане вбудовування в стелю або в верхню частину кухонних меблів точкові світильники з галогенними лампами або лампами розжарювання.

Розподіляти їх можна рівномірно по всій довжині кухонного гарнітура або в місцях, найбільш важливих для процесу приготування їжі та миття посуду.

Найбільш вдала відстань між точковими світильниками становить від 600 до 800 мм при їх діаметрі не менш 50 мм, але допускається і меншу відстань.

Лампи денного світла можна застосувати для низької підсвічування мийки та робочої поверхні столу. У цьому випадку відстань від світильника до стільниці визначається висотою підвісу верхніх шаф.

Необхідно враховувати колірну палітру світла, бо у кожного кольору своя роль в будь-якому приміщенні, в тому числі і на кухні. Світло не повинно спотворювати колір продуктів, тобто в кухні доречно освітлення природного спектра.

Чим могутніше джерело світла, тим більше холодний (білий) світло він дає. Різними бувають і звичайні, нейтральні тони. Варто відзначити вплив колірної гами світла на апетит: теплі тони сприяють підвищенню, холодні – навпаки знижують.