Вибір перил для сходів не менш важливий, ніж вибір самих сходів. На даний момент найпопулярнішим матеріалом для виготовлення перил є метал, проте багато хто також віддає перевагу і відповідним чином обробленому дереву.

При цьому самі сходи найчастіше виготовляються саме з дерева, рідше – з граніту. На перила для сходів ціна формується виходячи з матеріалу, виконаних над ним робіт, складності та кількості використаних елементів і, звичайно, з розміру та конфігурації сходів.

Стандартно перила складаються з 2 частин – поручнів (планок) і балясини – опорних елементів, на які і лягає основна декоративна роль.

Балясини, як уже було сказано вище, можуть бути у вигляді стрижнів – дерев’яних або металевих, різьблених чи простий конфігурації. Також роль балясину може виконувати суцільне наповнення.

Наприклад, наповнення зі скла або навіть тонкого листа металу ідеально впишеться в ультрасучасний інтер’єр, а дерев’яні фільонки – це варіант для класичних інтер’єрів з важкими дерев’яними меблями та багатою обробкою.

Так що при виборі матеріалу, з якого будуть виготовлені перила, та дизайну, слід враховувати в першу чергу інтер’єр і те, наскільки вдало сходи з вибраними перилами в інтер’єр впишеться.

Поруччя для сходів: що вибирати?

1. Визначтесь з матеріалом

Часто це безпосередньо залежить від того, в якій будівлі розташовані сходи. Для заміських котеджів часто вибирають дерев’яні сходи та перила, а для міських будинків – металеві ковані.

Звичайно, якщо йдеться про нежитлове приміщення, а про склад або магазин, то вибір за простими перилами з металу.

2. Виберіть оздоблення

Складна конфігурація перил, природно, обійдеться дорожче, незалежно від того, йдеться про різьблені дерев’яні або про ковані металеві балясини.

3. Виберіть покриття

Поруччя з антикорозійним покриттям коштують дорожче, з лакованим деревом те саме. На перилах краще не економити, адже загалом їх не назвеш дешевими, а хороші перила прослужать дуже довго.

З вибором можуть допомогти розібратися фахівці, які приїдуть заміри. Проєкт завжди складається на основі побажань клієнта, тому варто кілька разів подумати, адже сходи в будинку завжди привертають увагу, як і поручні.

Вдалий вибір радуватиме око і душу і, звичайно ж, служити надійною опорою!