Найголовніше, що вам потрібно знати про розмір кавового столика: чи пропорційний він кімнаті, в якій стоїть, чи групі меблів, до якої входить. Бажано, щоб ви могли легко обійти його з усіх чотирьох сторін.

У маленькій групі ідеальним буде столик кави розміром 40×60 см або менше. Будьте творчими: на етикетці не обов’язково має стояти “кавовий столик”; значення має лише розмір.

Розгляньте варіант з парою 40-сантиметрових квадратних або круглих чайних столиків, і навіть табуретів або лав перед маленькими або двомісними диванами.

Якщо вам потрібен кавовий столик дуже великого розміру, але ви не можете його знайти, поставте поряд дві штуки, щоб отримати потрібну довжину – це виглядає приголомшливо і вирішить вашу проблему.

Прекрасні кавові столики виходять із оббитих тканиною оттоманок; ними зручно валятися дітям, а дорослим ставити ноги. На м’яке сидіння отоманки поставте тацю (а якщо вона велика, то можна і два) для напоїв, закусок та журналів.

Що стосується висоти, то будь-який предмет меблів, який ви використовуєте як кавовий столик, повинен бути на 3-5 см нижче, ніж сидіння дивана (висота вимірюється від підлоги до верхньої поверхні сидіння).

Якщо поверхня сидіння біля дивана чимось заслонена, це сприймається як візуальний подразник – не питайте, чому, але це так. Як правило, ідеальна висота більшості кавових столиків – від 42 до 45 см.

Якщо група місць для сидіння має квадратну форму, то й кавовий столик має бути квадратним. Для прямокутної групи потрібен прямокутний столик або кілька менших квадратних, які можна поставити поруч на відстані 5–10 см.

Круглі столики кави підходять для квадратних груп, овальні – для прямокутних.