Сьогодні у будівництві широко використовується такий матеріал, як вуглеволокно. Він застосовується для посилення елементів будівельних конструкцій. З його допомогою вдається у багато разів збільшити міцність споруди.

Посилення конструкцій вуглеволокном здійснюється під час будівництва різних будівель, зведення мостів. Зокрема цей матеріал використовують при будівництві приватних будинків. Зазвичай він використовується для посилення кутів стін та фундаменту.

Крім посилення, вуглеволокно застосовують для термозахисту. Також вуглецеві волокна використовуються у хімічній промисловості для фільтрації агресивних середовищ. Широке застосування цього матеріалу стало можливим завдяки його властивостям.

Основні властивості вуглеволокна

Посилення вуглеволокном гарантує створення високоміцних конструкцій. Крім того, цей матеріал характеризується стійкістю до дії вогню, збільшуючи тим самим безпеку побудови.

Вуглеволокно нетоксичне. Його можна використовувати як гідроізоляцію, так як цей матеріал не вступає в реакцію з водою. Він стійкий до дії агресивних середовищ.

При підвищенні навантаження вуглеволокно дозволяє збільшити здатність конструкції, що несе. Також використання цього матеріалу зводить до мінімуму негативні наслідки через пошкодження різних будівельних елементів під час експлуатації будівлі.

З усіх існуючих матеріалів вуглеволокно є найвигіднішим та найпростішим матеріалом, за допомогою якого вдається усунути помилки проєктування під час проведення будівельних робіт.

Завдяки невеликій вазі застосування вуглеволокна особливо актуально при будівництві у віддалених місцях, куди важко доставити партію важких будівельних матеріалів.

Порівняно із традиційними способами посилення конструкцій (бетонування, використання сталевого прокату тощо) застосування вуглеволокна значно скорочує час будівництва.