Покрівля, як і інші зовнішні частини будинку, потребує захисту від пилу та різних погодних явищ, тільки за наявності якісного покрівельного матеріалу вона прослужить тривалий період часу.

Незважаючи на те, що виробники покрівельних покриттів пропонують різні матеріали, найкращим з них є гнучка черепиця.

Основою цього покрівельного матеріалу є бітум, тому черепицю часто називають бітумною.

Тим, хто вирішить купити гнучку черепицю, необхідно знати про те, що це покриття зовсім не боїться впливу прямих сонячних променів, морозу та температурних перепадів.

Крім того, цей довговічний, функціональний і практичний матеріал, що має низьке вологопоглинання, зовсім простий у монтажі, потрібно лише заздалегідь ознайомитися з основними правилами укладання такої черепиці.

Особливості матеріалу

Це покрівельне покриття порівняно недавно з’явилося на вітчизняному ринку, проте воно практично одразу почало користуватися великим попитом.

У цьому немає нічого дивного, тому що покрівельний матеріал поєднує в собі одночасно властивості та особливості традиційної черепиці та рулонних покриттів для покрівлі.

Головна особливість гнучкої черепиці полягає в тому, що вона має декоративно-захисний шар з кам’яного грануляту, пофарбованого в певні кольори. Таке посипання не тільки чудово захищає черепицю від погодних явищ, але й підвищує декоративні властивості матеріалу.

Переваги

Бітумна черепиця має високу стійкість до впливу вологи, різних забруднень, значних механічних пошкоджень і сильних морозів.

Ще одним плюсом є широкий асортимент черепиці різних форм і кольорів, що дозволяє вибрати найкращий варіант для будівель, виконаних у будь-якому стилі.

До переваг бітумної черепиці можна віднести і ремонтопридатність готового покриття, а це означає, що будь-який зіпсований елемент (гонт) можна без проблем замінити новим, при цьому немає необхідності виконувати повторне укладання цілого ряду.

Покрівельне покриття зовсім не змінює свого початкового кольору та властивостей під тривалим впливом сонця, вітру та вологи.

Черепиця на основі бітуму має тривалий термін служби, а при правильному укладанні, регулярному обслуговуванні та дбайливій експлуатації покриття прослужить понад 60 років.

Покрівельний матеріал має високу пластичність, а ця властивість дозволяє з легкістю здійснювати укладання навіть на куполоподібні та складні дахи з мінімальною кількістю відходів.

Правила укладання

Для того щоб бітумна черепиця прослужила довго, надійно захищала покрівлю від опадів та інших погодних явищ, необхідно грамотно підготувати під це покриття покрівельний пиріг.

Крім створення та правильної підготовки покрівельного пирога дуже важливо у певній послідовності виконати такі підготовчі роботи:

  • створити якісну пароізоляцію;
  • встановити контробрешітки та обрешітки;
  • виконати утеплення конструкції;
  • створити шар гідроізоляції;
  • встановити вентиляційну систему.

Тільки після цього можна розпочинати монтаж самої бітумної черепиці.

При укладанні черепиці дуже важливо заздалегідь створити жорстку, рівну і суцільну основу, до якої можна без проблем кріпити елементи покриття.

Як таку основу можна використовувати обрізні або шпунтовані дошки, але найкращим варіантом вважаються орієнтовано-стружкові плити, що мають високу вологостійкість, тому що вони зручніші в установці.