Коли велика і гірша частина ремонту залишилася позаду, настає момент останніх штрихів. Якщо підлогу не обійшли увагою в процесі, то після її облаштування можна подумати про новий плінтус.

Види плінтусів

Підібрати кращий варіант підлогового плінтуса не складе особливих труднощів для рядового покупця. Нинішній вибір плінтусів широкий і різноманітний.

Пластиковий плінтус відрізняється легкістю установки а також універсальністю. Сучасні види пластика еластичні, стійкі і міцні. Пластикові плінтуси не бояться вологи, прості в догляді і досить дешеві. Вони не гниють і не піддаються корозії, але зворотною стороною цієї особливості є шкода екології.

Плінтуси з кабель каналом можуть приховувати кабелі всередині, що вирішує багато проблем з проводкою. У переважній більшості випадків, такі плінтуси робляться з пластика, але є і дерев’яні варіанти (дуже рідко) або металеві.

Поліуретанові плінтуси за характеристиками і переваг багато в чому схожі з пластиковими аналогами, але вони також екологічні. Продаються вони в двох видах: вже пофарбовані в певний колір і білі, які покупці самі фарбують після придбання.

Шпоновані плінтуси робляться з сосни і ялини (вони дешеві), але поверх них (в зовнішній частині) знаходиться шпон з дорогих видів дерева.
Металеві покриття плінтуси роблять з латуні нержавійки і алюмінію. Вони мають влагоустойчивостью і міцніше інших аналогів.

Особливості різних видів плінтусів

Відмінності між різновидами підлогових плінтусів досить великі. Тому кожен з них має свої переваги, недоліки, особливості експлуатації, монтажу та призначення:

  • Пластикові легко піддаються обробці. Вони підійдуть для облаштування округлих приміщень;
  • Плінтуси з кабель каналом потрібно підбирати з точним розрахунком числа проводів, що будуть всередині і їх габаритів. Вибір такого плінтуса часто перетворюється на дилему між малопомітністю плінтуса і його місткістю;
  • Шпоновані плінтуси потребують спеціальної обробки для захисту від вологи, грибків і інших шкідливих чинників. Крім того, вони уразливі до змін температури або вологи. Вкрай небажано монтувати їх на «тепла підлога».
  • Металеві плінтуси підходять для кухні або ванної кімнати. Часто їх використовують в будинках з великою кількістю людей. Вони поєднуються з наливними підлогами, підлогами з плитки або керамограніта. Деякі моделі мають кабель канали і вбудовані розетки.