Купуючи ламінат для своєї квартири або будинку, хочеться, щоб він прослужив якомога довше і не втратив при цьому своєї естетичної привабливості.

Існує кілька способів, які допоможуть вам в цій нелегкій справі:

1. Ламінат гідної якості (клас Е1) практично не має ніякого стороннього запаху. Тому при покупці не соромлячись перевірте даний факт.

2. Перевірте заявлену вологостійкість ламінату. Ламінат 32 і 33 класу не тільки стійкий до стирання, але і щодо влагостоек. Даний показник у підлогових покриттів даного класу повинен бути <18%.

Для перевірки досить покласти в воду невеликий шматочок ламінату і залишити його там на 8 годин. По закінченню цього періоду зразок не повинен стати товщі більш ніж на 18%.

Тобто ламінат товщиною 8 мм після проведеного випробування повинен мати товщину 9,5 мм. Практика показує, що неякісний ламінат може «додати» до 40-50% від вихідних параметрів. Відповідно і інші характеристики такого ламінату навряд чи будуть на висоті.

3. Зверніть увагу на ціну ламінату. Ламінат 32 класу європейського виробництва не може коштувати менше, ніж 150 грн/1 ​​кв. м.

4. Зверніть увагу на розмір ламінатної дошки. На китайський ламінат в 99% випадків вказують наступні розміри: довжина – 1215 мм і ширина – 12,3 мм. Китайські виробники налаштовують заводське обладнання на такі параметри з тієї причини, що виробництво ламінату в даному випадку обходиться найдешевше.

5. Перевірте маркування ламінату. На китайському ламинате ви швидше за все взагалі не виявите маркування. Російський і європейський ламінат має маркування із зазначенням країни виробника.

При цьому виробник повинен бути вказаний чітко. Наприклад: Made in Germany. Наявність такого напису як Made in EU, має вас насторожити.

6. Розгляньте зворотний бік ламінату. Європейський ламінат буде пофарбований в бежевий колір, а китайський в коричневий. Але повністю покладатися на цей параметр не варто, так як деякі китайські виробники вже почали усувати дана відмінність.

7. Подивіться у ламінату повторюваність малюнка. Мінімальна повторюваність малюнка знаходиться в діапазоні 1:6. Тобто розкривши 4 пачки з ламінатом ви повинні побачити більш ніж 6 різних малюнків під дерево.

В іншому випадку, виробник економить по максимуму, а значить і інші характеристики такого ламінату не можуть вселяти довіри.

Сподіваємося, що наші підказки допоможуть вам вибрати гідний ламінат для інтер’єру свого будинку.