Вибір тканини для штор є непростим для багатьох людей адже при виборі відповідного матеріалу потрібно враховувати певні чинники.

Важливі моменти при виборі тканини

Слід враховувати такий фактор як довговічність. Відомо, що матеріали які будуть схильні до частої експлуатації, не повинні бути швидко зношеними.

Фіранки, які використовуються для зменшення світла від сонця в кімнаті, потрібно підібрати з матеріалу стійкого до впливів ультрафіолетового випромінювання. Для побутового приміщення можна вибрати особливі типи матеріалів, що не втрачають привабливість при частій пранні.

Практичність і безпека

Купуючи матеріал для штор, потрібно зрозуміти, що йому підійде такий вид чищення, який є кращим в цьому випадку.

Тканина повинна бути не горючою. Це важлива ознака безпеки. Подібний фактор є актуальним як для громадського закладу, так і для кухонного простору.

Податливість і захист від зовнішніх впливів

Якщо обраний образ в якому є драпірування (складки), то тканина потрібно підбирати відповідно певна щільності.

Стилістичні особливості – це важливо дотримуватися при виборі тканин для штор. Полотна штор має бути в гармонії з відтінками, певною фактурою і зовнішнім чином відвідування, з цієї причини фіранки, які зроблені з матеріалів, що застосовуються в декорі – це хороший варіант.

При виборі тканини потрібно знати, що у неї має бути така властивість, як ефект проти вологи і запаху. На кухні не потрібно застосовувати матеріал, що включає в себе волокна, які вбирають воду і аромати. Проріз вікна з дверима на балконі не потрібно драпірувати тканиною, яка інтенсивно вбирає пил.

Тканини природного походження і штучні

Штори діляться на такі види використовуваного матеріалу: натуральна (природного походження), штучна (хімічно створена), синтетична і змішана.

Природна тканину включає в себе волокна тваринного і рослинного походження. Головний плюс цього виду – екологічність. Тому варто віддавати перевагу натуральним матеріалам.