Сучасні аграрники сходяться на думці, що стрижка газону є обов’язковим і систематичним заходом, який спрямований на формування газонного травостою.

Інтенсивна стрижка сприяє утворенню більш густого травостою і знищення бур’янів. Для зменшення стресового впливу на газонну траву, необхідно користуватися різними режимами стрижки.

А саме, проводити стрижку на різній висоті. Щадний режим полягає в скошуванні трави на 1-2 см вище поверхні ґрунту, ніж зазвичай.

Одне з найважливіших правил скошування газонної трави – регулярне, але не дуже низьке скошування. На практиці нерідко все робиться навпаки – трава скошується рідко (раз в 2-3 тижні) і при цьому дуже низько.

Такий підхід до догляду за газоном може привести до того, що травостій стане рідшати. Ще один важливий момент, який необхідно врахувати при косовиці, це косіння щодо сухої трави (вона не повинна бути зволожена поливом, росою або дощем).

Використовуючи газонокосарку для підстригання трави, чергуйте її хід, тобто спочатку косите поперек, а потім уздовж ділянки. Така техніка дозволяє скосити траву більш рівно.

Що ж робити зі скошеною травою – прибирати або залишати на газоні? Якщо ви робите скошування регулярно і трави після стрижки залишається не так багато, то можна її залишити на ділянці. Скошена трава в цьому випадку допоможе зберегти вологу в ґрунті і послужить мульчею.

Якщо ж ви запізнилися скосити траву і її після стрижки залишилося занадто багато, то обов’язково відразу приберіть її з ділянки, в іншому випадку відростають трава сповільнить своє зростання і навіть може збліднути від нестачі світла. Крім цього є ймовірність утворення гнильного грибка на газоні.

При підготовці газону до зимівлі не забудьте звільнити його від травостою, інакше рослини ослабнуть, будуть схильні до хвороб, а по весні будуть гірше відростати. Оптимальна висота газону для зимівлі – 5-7 см, для цього пострижіть газон востаннє до кінця вересня.