У питанні зварювання алюміній, мабуть, є самим примхливим матеріалом. І дійсно при взаємодії високої температури і кисню він досить швидко окислюється і на його поверхні утворюється оксидна плівка.

І, як результат, виникає ефект межкристаллической корозії, який в значній мірі знижує міцність і довговічність зварного шва, а так само збільшує його пористість.

Щоб уникнути цього явища і отримати якісне зварне з’єднання зварювання алюмінію полуавтоматом має здійснюватися в середовищі захисних газів, таких як аргон, гелій або їх суміші.

Крім того, що напівавтомат, застосовуваний для зварювання деталей з алюмінію, має бути оснащений пристроєм для подачі інертного газу, він так само повинен відповідати і іншим технічним вимогам.

Перше на що варто звернути увагу – це пальник, якою оснащений напівавтомат. З огляду на те, що при зварюванні алюмінію застосовується досить м’яка зварювальний дріт суцільного перетину або електроди для зварювання алюмінію (для звичайного пристрою), необхідно максимально зменшити рівень її тертя.

Для цього необхідно переконатися в тому, що довжина шланга пальника не перевищує 3-х метрів і по всій його протяжності немає загинів, а її канал замінити на спеціальний, оснащений тефлоновим покриттям.

Ще одні момент – це наконечник. При зварюванні алюмінію полуавтоматом необхідно використовувати спеціальний контактний наконечник для зварювання алюмінію.

Цей наконечник оснащений кілька збільшеним отвором, так як алюмінієвий дріт при нагріванні розширюється набагато більше, ніж дріт для зварювання стали.

Як згадувалося раніше, зварювання алюмінію постійно супроводжується таким явищем, як оксидна плівка. Безумовно, подача інертного газу в зону зварної ванни багато в чому дозволяє уникнути цього явища, але не до кінця.

Щоб це фактор не завадив створити рівне і міцне зварне з’єднання, фахівці рекомендують використовувати зварювання імпульсом.

До того ж перед тим, як приступити безпосередньо до самої зварюванні зварювані алюмінієві елементи необхідно зачистити, використовуючи металеву щітку. Так само не зайвим буде кілька прогріти метал перед зварюванням.

Багато в чому якість зварювання алюмінію безпосередньо залежить від досвіду зварника, тому якщо вам необхідно високу якість кінцевого результату, але досвід зварювання деталей з алюмінію відсутня краще надати цю роботу фахівця.