У минулому столітті підлоговий годинник був особливою гордістю господарів будинку, так як вважався особливим предметом розкоші. Вони були показником статустності людини та її відмінного смаку.

Але з часом цей елемент інтер’єру перестав бути таким значущим, і був відправлений на задвірки історії. Але мода, як відомо, є циклічною і зараз підлоговий годинник з маятником знову набирають обертів своєї популярності.

Переваги підлогових годинників:

  • за рахунок своїх габаритів, це вигідний акцентне предмет у великому приміщенні;
  • великий асортимент для різних стильових рішень;
  • мелодійне отсчітиваніе кожної години (в деяких моделях на ніч звук можна відключати);
  • нескладний догляд і обслуговування;
  • довговічність при правильній експлуатації.

Недоліки підлогових годин:

  • габарити не дозволять встановити їх у маленькому приміщенні;
  • не всі моделі мають “нічний режим”;
  • раз на добу необхідно здійснювати завод;
  • значна вартість.

Види підлогових годинників

Велика частина якісних підлогових годин виготовляється з натурального дерева. При чому корпус виготовляють з тих порід деревини, яка має високий резонуючий ефект – бук, горіх, дуб.

Основна особливість підлогових годин – щогодинний мелодійний бій. Ну і звичайно ж, це та атмосфера, яку вносять такий годинник в навколишнє оточення.

Підлоговий годинник поділяються за своєю стильової спрямованості на різні види:

1. Класичні годинник. Такі моделі відрізняються вузьким і високим корпусом. Колірна гамма стримана – від світло-коричневого до чорного. Декором таких механізмів є позолота, різьблення, вітрина, фамільні елементи. Центральне місце в механізмі може займати маятник або масивні гирі. Годинниковий механізм механічний і також виконаний у відповідному стилі.

2. Адаптовані годинник. До цього виду відносяться сучасні моделі, адаптовані до нинішніх умов. Стильова спрямованість у них може бути будь-яка, як і матеріал виготовлення (дерево, МДФ, фанера). Підходять для сучасних інтер’єрів. Годинниковий механізм може бути як механічний, так і електронний. Подібні моделі можуть бути виконані в самій різній колірній гамі, особливо, якщо вони виготовляються на замовлення.

3. Сучасні моделі годинників. Тут політ фантазії і зовсім не обмежений. Колір і зовнішній вигляд найрізноманітніші. Це і годинник з однією опорою, і наявність всіляких треног, і вигнуті корпусу, і металеву основу. Крім того, такі моделі можуть мати світлодіодне підсвічування, дзеркальні скляні панелі, кутову конфігурацію, вигадливі декоративні елементи і т. п.

4. Годинники в американському стилі. Такі моделі відрізняються своєю масивністю і досить масштабними габаритами. Їх завдання не тільки вписатися в інтер’єр, але і виділитися на тлі інших меблів. Так що модель вибирається якомога вище.

5. Годинники в колоніальному стилі. Даний стиль годин досить своєрідний за своїми зовнішніми характеристиками і відрізняється стриманою колірною гамою. Найкраще поєднувати їх з меблями в традиційному стилі. Найкраще такий годинник впишуться в інтер’єр, який оформлений в змішаному стилі, наприклад східному і західному.

6. Годинники в стилі шеббі-шик. На таких моделях простежується наліт “минулого”, так як при їх виробництві використовується прийом штучного старіння. Найкраще такий годинник впишуться в інтер’єр тієї ж стилістики. Інтер’єр рекомендується виконувати в світлій колірній гамі з нейтральним акцентним оттенением. Годинники в цьому випадку підбираються в світлому корпусі.

7. Годинники в стилі кантрі. Моделі даної стилістики виготовляються тільки з матеріалів натурального походження. Вони чудово поєднуються з кам’яними і кованими предметами, дерев’яною підлогою і такими ж меблями.

8. Годинник в стилі прованс. Особливість подібних годин полягає в їх витончених вигинах і гармонійності всієї конструкції. Годинниковий механізм механічний, можуть бути доповнені значним маятником.

На сьогоднішній день все більша кількість виробників намагаються радувати покупців не тільки стильними та цікавими моделями, але не забувають і про якість своєї продукції.

Підлоговий годинник з маятником, ефектними гирями або стильною вітриною зможуть прикрасити інтер’єр будь-якого приміщення, починаючи від просторого холу і закінчуючи кухнею-їдальні.