Килимок для ванної кімнати виконує не тільки естетичну, але й практичну функцію, також він виступає в якості елемента безпеки, так як захищає від падіння на мокру плитку.

Такий аксесуар буде радувати око і гріти ноги після водних процедур. Він повинен бути не тільки красивим, але і простим в експлуатації.

У продажу представлений великий вибір виробів, що розрізняються не тільки за формою і розмірами, а й за кольором.

Вимоги

Щоб килимок у ванній кімнаті не доставляв клопоту, рекомендується звертати увагу на такі критерії:

  • вологостійкість. Виріб не повинен сильно вбирати вологу, в іншому випадку воно буде доставляти дискомфорт і з часом у нього з’явиться неприємний запах;
  • стійкість до різних температур. Завдяки цій властивості виріб не буде деформуватися;
  • універсальність дизайну. Килимок повинен вписуватися в будь-який інтер’єр ванної кімнати;
  • наявність деталей, які запобігають ковзанню. Це важлива умова безпеки.

Габарити

Завжди популярними залишаються килимки з невеликими розмірами. Доглядати за ним простіше (прати, сушити). Якщо правильно підібрати виріб для підлоги, то воно перетворить кімнату, зробить інтер’єр більш ефектним.

Для невеликих приміщень не рекомендовані круглі килимки, тому що через них візуально зменшується простір. Найкраще вибирати прямокутний варіант.

Квадратне виріб буде мати гарний вигляд у кімнаті з великими габаритами. Круглий килимок найкраще розмістити теж в просторому приміщенні, але з нестандартною формою (наприклад, з незграбними, кривими стінами). Подібні вироби згладжують подібні нерівності, додають затишок.

Що стосується ворсу, то чим він м’якше, тим приємніше. Але з урахуванням того, що ванна кімната являє собою приміщення з підвищеним рівнем вологості, то варто придивитися до виробів взагалі без ворсу.

Це оптимальний варіант, особливо якщо в будинку або квартирі проживають домашні тварини. Якщо нитки дрібні, то покриття виходить м’яким і приємним. Воно швидко сохне, його просто чистити.

Якщо купувати килимки з довгим ворсом, то варто придбати і друге виріб на заміну: поки сохне один, на підлозі лежить другий.

Рекомендується звертати увагу на краю килимків. Вони повинні бути прострочені товстими, міцними, якісними нитками, які будуть витримувати багаторазові прання.