Сучасний камін цілком може стати невід’ємним елементом стильного інтер’єру, також його установка стане продуктивним вирішенням завдання опалення заміського будинку.

Камінні топки чавунні придатні для установки практично в будь-якому приміщенні, їх монтаж не вимагає залучення досвідченого пічника і створення складних каналів димоходів в цегляній кладці. Камінні чавунні топки в Україні представлені в широкому розмаїтті модельного ряду, тому у пересічного обивателя можуть виникнути певні складнощі з вибором відповідної моделі.

Опалювальні прилади можуть мати кутовий і фронтальне розташування, відрізнятися за потужністю, принципом конструкції, наявності додаткових пристосувань і опцій. Але головним параметром вибору камінної топки, є матеріал, який використовується для її виготовлення. Вибирати доводиться між чавунною і сталевою конструкцією, кожен матеріал має свої переваги й недоліки, що впливає на вибір відповідної моделі.

Якими характеристиками відрізняється чавунний варіант топки?

Виробники камінної продукції частіше використовують саме чавун, так як даний матеріал відрізняється рядом істотних переваг:

  • виріб має розумну вартість, що складається в ідеальному співвідношенні з експлуатаційною надійністю матеріалу;
  • чавун здатний витримувати підвищені температурні навантаження, зберігаючи свою цілісність і правильність форми (не деформується при інтенсивному нагріванні на відміну від сталевих аналогів);
  • матеріал не схильний до корозії;
  • завдяки високим параметрам теплоємності чавуну, камінне опалення матиме більш раціональне використання (тепло буде зберігатися в приміщенні довше);
  • скло для камінних топок з чавуну підбирається простіше, потрібно лише врахувати форму і термічні властивості матеріалу.

До недоліків чавунних топок слід віднести їх крихкість, велику вагу (робить транспортування і установку устаткування більш дорогим).

Топка відрізняється частинами, скріплюються між собою за допомогою спеціальних болтів і вогнестійкого герметика (з плином часу такий герметик може втратити свої властивості і прогоріти, порушивши цілісність конструкції).

Які параметри впливають на вибір топки?

Потенційний покупець повинен врахувати обсяг опалювального приміщення, можливість створення системи відведення диму і захисту від контакту з горючими предметами.

Каталоги камінних топок пропонують велику різноманітність вибору відповідних моделей, по всій, що цікавить клієнтів інформації, можна звернутися за професійною консультацією в магазин камінів, просто зателефонувавши за вказаним телефоном або написавши на сайт компанії.