Для створення завершеного інтер’єру приміщення прийнято використовувати освітлювальні прилади – люстри. Найчастіше саме ці вироби стають ключовим акцентом в інтер’єрі квартири.

Стандартна люстра складається з 5 елементів:

  • основи;
  • каркаса;
  • патрона;
  • лампи;
  • плафона.

Додатково люстра може бути оснащена і іншими складовими: контролерами, блоком живлення, диммером, знижувальним трансформатором і т.д.

Класифікація

Люстри прийнято класифікувати за типом конструкції. Вони можуть бути підвісними або стельовими. Підвісні світлодіодні люстри призначені для кріплення до гака, вмонтованому в стелю.

Для цього використовується спеціальний ланцюг або струна. Місце кріплення маскується декоративною панеллю. Підвісні моделі можуть відрізнятися кількістю плафонів і їх спрямованістю.

Стельові люстри відрізняються жорстким кріпленням за допомогою монтажної планки. Такий варіант ідеально підходить для кімнат з низькою стелею.

Люстри також можуть відрізнятися по стильовому оформленню.

Найпопулярніший варіант – класичні об’ємні люстри з безліччю декоративних елементів. Установка таких освітлювальних приладів сприяє створенню урочистої атмосфери. Тому такий варіант найчастіше використовується для оформлення віталень кімнат.

Також популярні модернові люстри нестандартної форми. Вони можуть бути виконані у вигляді складної декоративної композиції, оригінально оформленої сфери або мінімалістичний плафонів. Таким моделям освітлювальних приладів також властива сувора геометрія.

Існують і так звані вінтажні люстри, виконані «під старовину». Для виготовлення таких світильників зазвичай використовується скло, кришталь і метал.

Критерії вибору

При виборі люстри завжди потрібно враховувати розмір приміщення, в якому вона буде встановлена. Важливим критерієм є і форма кімнати.

Додатково варто акцентувати увагу на стилі і колірній гамі інтер’єру приміщення. Зовнішній вигляд люстри і концепція дизайну приміщення повинні відповідати.

Якщо в приміщенні використовуються торшери, настільні лампи та інші додаткові джерела освітлення, цей нюанс також варто обов’язково врахувати.

В такому випадку люстра може використовуватися як елемент зонування. З її допомогою можна виділити певну функціональну область.

Додатково потрібно враховувати і такі параметри: рівень освітленість (норматив – 20/25 Вт/м2), рельєф стелі і вид плафонів.

Якщо плафони спрямовані вниз, то вони будуть висвітлювати меншу площу і робити акцент на певному елементі приміщення.

Якщо вони будуть спрямовані вгору, то світло буде відбиватися від стелі і створювати в кімнаті комфортну і розслаблену обстановку.