На дачній ділянці або в саду живопліт відіграє важливу роль.

Будучи таким елементом ландшафтного дизайну, як озеленення дачної ділянки, вона допоможе приховати недоліки і підкреслити переваги будівель і конструкцій.

Вона допомагає зонування саду. Жива огорожа задає всьому ландшафту особливий стиль. Мінливий вигляд цього живого декору урізноманітнює картину саду.

Зелений колір заспокоює очі. Ідеальне благоустрій саду має допомагати своїм власникам відпочивати від божевільних буднів міської суєти.

Затуляючи ділянку від цікавих перехожих, подібне озеленення дає притулок співочих птахів і корисним мешканцям саду. Ця огорожа із зелені фільтрує шум і вітер.

Вона не дозволяє вітрі наносити механічні пошкодження. Такі посадки у вигляді огорожі застосовуються як для позначення меж всього саду, так і для його окремих ділянок. Це може бути куточок для сімейного відпочинку, дитячий майданчик тощо.

При ідеальному вирішенні по розташуванню подібних огорож потрібно враховувати, що внутрішні зелені стіни мають тільки декоративне значення, тому вони робляться нижче.

Якщо ви хочете в саду влаштувати відокремлений куточок або закрити його від сторонніх очей за допомогою живоплоту, то можете звернутися за консультацією до фахівців з ландшафту або спроектувати все самостійно.

Озеленення дачної ділянки – безумовно, це і газони, і чагарники і дерева, і квіти, клумби тощо. Благоустрій саду стане ідеальним тільки в тому випадку, якщо він повністю відповідає вашому уявленню про нього.

Наприклад, можна в саду спорудити мавританський газон, газон килимовий або луговий, парниковий газон. Можна прикрасити сад солітером. Тобто посадити окремо стоїть красива рослина.

Це може бути кущ півонії або троянди. Солітер можна виділити зеленню чагарнику або газону. Поруч з грубою фактурою каменя виглядають романтично ніжні квіти.

В саду можна влаштувати міксбордер. Або, інакше кажучи, змішаний бордюр. У ньому присутні багаторічники, вічнозелені породи та квітучі чагарники.

Такий квітник складний за складом. Він поєднує в собі різні за формою, висоті і терміном цвітіння рослини. Найчастіше, міксбордери влаштовуються на тлі стін будівель, дерев і чагарників.

Тобто на тлі високих елементів саду. В саду можна влаштувати і альпійську гірку. Це не купа каміння і не міні-гора. Це особливий мікросвіт, і тут завжди точно знайдений певний неповторний образ.

Споруда є досить складним, незважаючи на невеликі розміри. А успіх його побудови залежить цілком від дотримання певного ряду принципів і правил.