Для початок робіт з водоемульсійною фарбою необхідно, підготувати стіни до фарбування. Таку фарбу наносять на поверхні стін, які вже були пофарбовані водоемульсійкою або побілкою.

Ось якщо стіни пофарбовані масляною фарбою, звичайно на таку поверхню цю фарбу можна наносити. Також її можна наносити на гіпсокартон, для нього в основному застосовують саме водоемульсійну фарбу.

Щоб не зіпсувати поверхню, найкраще замовити ремонт квартири під ключ. Фахівці з легкістю розберуться з вибором лакофарбових матеріалів і з технологією їх нанесення.

Нанесення

Насамперед необхідно очистити стіни від усього, що завадить якісному фарбуванню стін. Якщо стіни в побілки, необхідно розмити її звичайною водою з великою кисть. Також потрібно зашпаклювати всі тріщини і ямки на стіні. Якщо наноситися на гіпсокартон, то потрібно зашпаклювати саморізи на які кріпили гіпсокартон.

Далі необхідно прогрунтувати стіну і дочекатися поки висохне. Як тільки стіни готові можна брати водоемульсіонку і фарбувати валиком і пензликом в важкодоступних місцях. При цьому потрібно добре розмішати цю фарбу. Водоемульсійна фарба зазвичай білого кольору. Але при бажанні можна перетворити її в будь-який колір.

Для цього розбавляємо в ній колер. Квітів кольорів дуже багато. Його потрібно додавати в фарбу при цьому, розмішуючи її поки не вийти бажаний колір. Така фарба дуже легко змивається, так як вона зроблена на водній основі.

Плюси і мінуси

Серед переваг таких фарб виділяють:

  • широкий асортимент відтінків за рахунок додавання потрібного пігменту;
  • простота у використанні;
  • можливість багатошарового нанесення;
  • в процесі використання не виділяються різкі або неприємні запахи;
  • відносне швидке висихання поверхні;
  • легке очищення інструменту;
  • економне витрачання фарби.

Однак, існує і недолік – це сприйнятливість кошти до температурного режиму. Експлуатація фарби можлива тільки при температурі понад 5 ° С. Тобто в зимовий період її використання істотно обмежена.