Для багатьох сучасних споживачів, які вирішили змінити інтер’єр у власному будинку або квартирі, вибір оздоблювальних матеріалів зводиться в основному до натуральних варіантів.

В першу чергу, коли мова йде про обробку статі, то більшість зупиняє свій вибір саме на дошці для підлоги. Це погонажний виріб виробляється з цілісних дощок, які піддаються ретельній обробці на високоточному обладнанні.

Початковий етап виробництва – ручне сортування. Далі кращі дошки піддаються висушування до показника не більше 12%. Після цього вже готова продукція знову піддається сортуванню з метою відсіювання шлюбу.

Кожна така дошка має перетин типу «шип-паз», яке істотно спрощує процес монтажу. У нижній частині дощок є спеціальне поздовжнє поглиблення, яке виконує роль вентиляційного отвору і кріплення.

Переваги матеріалу

Якщо говорити про переваги дошки для підлоги, то в першу чергу можна виділити п’ять властивостей:

  • Екологічність. Оскільки будматеріал виробляється з абсолютно натуральної деревини, то в приміщенні він здатний забезпечити комфортний мікроклімат в будь-якому приміщенні. На відміну від більшості штучних матеріалів його можна використовувати навіть для облаштування дитячих кімнат.
  • Довговічність. Якщо за таким підлогою правильно доглядати, то він з легкістю прослужить вам не один десяток років. Змагатися за цим показником з дошкою може хіба що штучний і натуральний камінь, але вартість їх досить висока.
  • Тепло- і звукоізоляція. Незважаючи на рекордно низькі температури, якими славляться вітчизняні зими, будинок з такими підлогами здатний відмінно зберігати тепло. Щоб підсилити ефект можна утеплити підлогу за допомогою будь-якого відповідного матеріалу, наприклад, мінеральної вати.
  • Естетичність. Текстура натурального дерева і теплі відтінки здатні стати прикрасою будь-якого, нехай навіть самого дорогого інтер’єру. Крім того, з огляду на те що, існує велика кількість варіантів обробки поверхні дошки, можна додати інтер’єру практично будь-якої колірної гами.
  • Прийнятна вартість. Якщо брати в порівняння той же ламінат або лінолеум, то вартість шпунтованої дошки набагато доступніше, і це з урахуванням того, що вона перевершує в використанні більшу кількість сучасних оздоблювальних матеріалів.

З недоліків можна назвати хіба що нестійкість до вологи, яка, тим не менш, легко вирішується за допомогою нанесення спеціального розчину.