Ванна кімната найбільше схильна до підвищеної вологості і постійних перепадів температури. Кращим оздоблювальним матеріалом служить плитка.

Вона стійка до вологи, відрізняється міцністю. Завдяки різноманітності продукції в магазинах можна підібрати виріб на будь-яку суму і смак.

Кахельна плитка цінувалася завжди. Вона відноситься не до дешевих варіантів, але використання її виправдовує себе. Пол, викладений кахлем, прослужить довгі роки і буде радувати господарів своєю унікальністю.

Хороший ремонт залежить не тільки від краси плитки. Потрібно правильно укласти виріб, виконуючи всі правила.

Позитивні сторони кахельної плитки:

  • Чи не боїться вологи. Глянцева поверхня не дозволяє воді затримуватися на плитці. Краплі зісковзують вниз.
  • Простота догляду. Плитка добре миється. Без зусиль можна підтримувати чистоту.
  • Міцність. Пошкодження кахлю відбуваються рідко. Плитка, призначена для укладання на підлогу, міцніше плитки для стін.
  • Є вогнетривкої. Чи не горить у вогні і не підтримує горіння.
  • Можна використовувати з іншими оздоблювальними матеріалами. Скляні полиці, дверцята, металеві вставки і поверхні виглядають стильно.
  • Безліч наданих варіантів дозволяє створити неповторний візерунок за кольором і фактурою.

Кількість плитки краще придбати більше, ніж потрібно. Візерунки легше буде підібрати, якщо в упаковках буде неоднаковий відтінок. Необхідно уточнити, чи буде ковзати плитка при намоканні. Травматизм повинна бути виключений.

З чого починати укладання?

  • Підготувати поверхні для укладання. Потріскану штукатурку слід видалити. Очищається пил і бруд. При необхідності наноситься шпаклівка. Вирівняти стіни можна за допомогою гіпсокартону. На підлозі можна оновити стяжку. Після цього поверхні повинні добре просохнути. Стіни грунтуються. Можливе застосування мастики для поліпшення гідроізоляції стін.
  • Готується клей. Він наноситься на стіну не відразу, а поступово, щоб не висихав. Укладається плитка. Для рівною укладання застосовують рівень і висок. Кути покривають пластиком. Розрізається плитка акуратно, щоб використовувати осколки в інших місцях. Плитка укладається так, щоб неповні і різані її шматки не впадали в очі.
  • Після укладання і висихання плитки шпателем затираються шви фугою або затіркою.