Будівельні матеріали, призначені для теплової ізоляції приміщень, називаються теплоізоляційними. Особливості їх полягають у тому, що у них висока пористість, внаслідок чого, вони мають малу щільність і низьку теплопровідність.

Те як ці матеріали здатні передавати теплоту є їх головною технічною характеристикою. Це значення може залежати від виду, розміру матеріалу, щільності, розташування пір, а також вологості і температури. До іншим параметрам теплоізоляційних матеріалів відносяться вогнестійкість, морозостійкість, паропроникність, водопоглинання, міцність на стиск.

Для внутрішнього утеплення стін можуть використовуватися такі утеплювачі: скловата і мінеральна вата, пробкові ізоляційні матеріали, пінополіетилен і пінопласт.

Найдешевшим з перерахованих теплоізоляційних матеріалів є мінеральна вата. Це абсолютно негорючий матеріал, однак при намоканні у неї збільшується теплопровідність, тому при використанні мінеральної вати необхідна пароізоляція.

Вважається, що скловата або мінеральна вата небезпечні для здоров’я, проте небезпечною може бути тільки пил, яка з’являється при роботі з ними. Тому всі роботи з цими матеріалу повинні проводитися в респіраторах. Після укладання мінеральної вати або скловати, закриття її плівкою і гіпсокартоном використання цього матеріалу в якості утеплювача стає безпечним.

Пінопласту і пінополіетилен – це теплоізоляційний матеріал для утеплення стін, що отримується шляхом спінювання при температурній обробці. Монтаж цього утеплювача простий, пінопласт і пінополіетилен можна просто наклеювати до несучої стіни. До переваг цих матеріалів можна віднести те, що вони не бояться повішеною вологості, а до недоліків – вони належать до класу горючих матеріалів. При покупці цих утеплювачів треба перевіряти на наявність у складі вогнестійких добавок.

Ізоляційні пробкові матеріали прості у використанні, не бояться вологості і довговічні. Вони виготовляються з натурального матеріалу, з кори коркового дуба і при тлінні не виділяють небезпечних речовин. Це найдорожчий з перерахованих утеплювачів.

При використанні мінеральної вати як утеплювач, необхідно змонтувати каркас з металевого профілю, укласти між профілями мінеральну вату і закріпити пароізоляційні плівки. Потім після цього до каркаса кріпляться листи гіпсокартону.

Укладання пінополіетилену, пінопластів або пробкових матеріалів моно здійснювати як за допомогою каркаса, як у випадку з мінеральною ватою, так і просто за допомогою клею для монтажу і спеціальних дюбелів. Вони просто приклеюються до стіни, а потім також за допомогою клею і довгих дюбелів до них кріпиться гіпсокартон.

В незалежності, від того який матеріал для утеплення стін ви виберете слід враховувати, що теплоізоляційний ефект залежить від товщини теплоізоляційного матеріалу.