Скандинавський стиль – це в даний час одна з найбільш популярних тенденцій дизайну. Ми любимо його перш за все за простоту, ясність і функціональність, яку він вносить в інтер’єр нашої квартири.

Це відмінне рішення не тільки для мінімалістів і любителів простих рішень, врешті-решт, кожен оцінить гармонію і порядок, які будуть розміщуватися в скандинавської вітальні або спальні.

Підбір аксесуарів-це справжнє мистецтво, робити це необхідно дуже уважно, так як легко отримати враження строгості, які можуть перетворити навіть самий затишний будинок в музей. Скандинавський стиль це мистецтво компромісів. Не рекомендується вибирати картини великі і привертають увагу. Краще вибрати прості фасони, гладкі фактури і дрібні декоративні елементи. Занадто велика кількість прикрас може вносити зайвий хаос і зовсім порушити враження гармонії.

Отже, як підібрати штори так, щоб ідеально поєднувалися з іншими елементами скандинавського стилю. У скандинавському стилі ідеально підходять все натуральні матеріали, такі як дерево, камінь або скло, вони надають йому витончений, благородний характер. Тому варто подбати про якість тканин, з яких будуть зроблені ваші штори. Ви можете вибирати такі матеріали, як бавовна або льон. Найкраще, якщо тканини будуть гладкі і суцільні, можуть бути хвилясті, що дають враження лекгості. Головним девізом скандинавського стилю, часто є мінімалізм, тому варто вибрати матеріал дійсно високої якості, щоб уникнути необхідності швидкої заміни штор і здійснення непотрібних покупок.

Хорошим варіантом будуть прості, єдині штори з ніжними прикрасами або тонкими колірними акцентами. Найчастіше застосовуються тут версії одноколірні. Варто мати на увазі також і те, що штори в скандинавському стилі не повинні закривати все вікно, а тільки його частину, так, щоб не обмежувати кількість світла, що потрапляє в приміщення.

Штори, призначені для інтер’єрів в скандинавському стилі зовсім не обов’язково повинні бути білими. Пам’ятайте, що більш яскраві кольори необхідно вводити обережно і завжди піклуватися про побудову гармонії. Штори не повинні бути занадто темні. Приміщення повинно бути, відповідним чином освітлено, щоб було затишно і просторо – це дуже важливе правило, в разі застосування скандинавського стилю. Ідеальна пропозиція тут пастельні тони, бежеві і навіть коричневі, а також сірий колір, який можна майже вільно комбінувати з іншими колірними акцентами. Ви також можете використовувати штори в кілька більш яскравих тонах, гранатовий, червоний, зелений і природні кольори. Такий елемент стане цікавим доповненням, яке прекрасно пожвавить інтер’єр.

Штори і фіранки це ще не все. Щоб отримати кращий ефект, слід подбати також про інших елементах корпусу вікна. Відмінно підійдуть прості карнизи в єдиному кольорі. Пам’ятайте, що метал додає строгості, а дерево прогріває приміщення, так що варто добре розглянути матеріал, з якого вони будуть виготовлені. Крім того, на підвіконні стоїть поставити кімнатні квіти, завдяки цьому інтер’єр буде набагато більш затишним.

Хто сказав, що штори потрібні взагалі? Одним з найсильніших тенденцій в скандинавському стилі, залишати вікна без фіранок. Правда, таке рішення не кожному сподобається, але треба визнати, що при такому плануванні приміщення стає дуже світлим і прозорим, саме такі, повинні бути реальні інтер’єри, натхненні Скандинавією.