Багато власників квартир мріють про власний камін. Але, на відміну від власників будинків, їм така функція недоступна. Гідною альтернативою в такому випадку є біокамін. Він дозволяє будь-коли насолоджуватися саме справжнім вогнем, а не його імітацією.

Перш ніж придбати біокамін для квартири, необхідно хоча б трохи розібратися в даному питанні, щоб підібрати потрібний для себе варіант.

Що являє собою біокамін?

Біокамін можна віднести до декоративного іміджевого предмета інтер’єру. У його топці відбувається горіння парів біопалива, найчастіше це біоетанол.

Покупцям пропонується широкий асортимент даного обладнання, які різні за своєю формою, потужністю, розмірами, дизайном та рядом інших параметрів.

Головна перевага цього інноваційного агрегату полягає в тому, що в ньому реалізовано просте горіння, він безпечний у використанні та простий в управлінні.

Принцип роботи біокаміну:

 • залите біопаливо вбирається в пористий наповнювач;
 • при випаровуванні пари потрапляють на форсунку;
 • після розпалювання пальника пари починають горіти;
 • інтенсивність вогню регулюється вручну або електронною системою.

Технічні характеристики біокаміну

При виборі біокаміну необхідно звертати увагу не тільки на дизайн обладнання, але і його робочі параметри.

На що звернути увагу:

 1. Потужність. Цей параметр відповідає за тепловіддачу, висоту та насиченість полум’я.
 2. Об’єм паливного бака. Чим більший об’єм, тим довше горітиме камін, не вимагаючи додаткової заправки.
 3. Витрата палива. У цьому випадку все залежить від того, який режим роботи буде встановлено. У середньому за годину роботи біокамін витратить близько 600 мл пального.
 4. Матеріал виготовлення пальника. Оптимальним варіантом вважаються пальники з нержавіючої сталі (товщиною не менше 3 мм) або варіант з кераміки.

Система управління

У продажу є біокаміни з трьома різновидами управління:

 1. Механічне управління. Сюди належать бюджетні варіанти, які мають мінімальний функціонал. Сила полум’я у таких моделях регулюється шляхом пересування засувки.
 2. Напівавтоматичне керування. Управління здійснюється натисканням кнопок на корпусі. Крім цього, у таких моделях можуть бути індикатори стану або дисплей, а також деяка кількість датчиків.
 3. Автоматичне керування. До цієї категорії належать елітні моделі, що мають великий набір режимів. Наприклад, такими біокамінами можна керувати дистанційно. Крім того, вони оснащені складною системою датчиків, які повністю контролюють роботу обладнання.

Враховуючи ці основні параметри в сукупності з площею свого приміщення та фінансовими можливостями, можна підібрати найбільш підходящий для себе варіант біокаміну.