Важливо, щоб в приміщенні була комфортна температура. За допомогою механічного терморегулятора можна грамотно управляти різними елементами опалювальної системи.

Принцип роботи:

1. користувач встановлює необхідну температуру в приміщенні;
2. прилад автоматично оптимізує це значення для газового котла і інших вузлів.

Класифікація в залежності від функціональності, конструкції, призначення – 3 типи:

1. механічний. Бюджетний регулятор. Створюється потрібний кліматичний режим. Температура встановлюється градуйованою рукояткою. Можливість регулювання;
2. електромеханічний;
3. електронний. Цифрові пристрої. Є датчик температури повітря, широкий діапазон.

За допомогою складної опалювальної програми можна керувати кількома вузлами. Планується режим по днях тижня, часу доби, годинах і інших параметрах. Знижується потреба в газі, система не перегрівається. Якщо людина знаходиться на роботі, можна виставити температуру 16 градусів, а в інший час – 24. Це вигідно. Електронні терморегулятори мають попередні налаштування. Можна задати і особисті показники.

Можна використовувати для:

1. котла опалення;
2. теплої підлоги;
3. бойлера.

Встановлюються комфортні параметри. Можна економити на енерговитратах. Енергія буде використовуватися раціонально. Найвідоміші термостати з Італії, Угорщини, Данії.

Енергоспоживання знизиться на 20-30%. Кімнатний термостат цифрового типу управляється по радіо, працює на батарейках. Термостат можна інтегрувати з сучасними опалювальними системами.