Ремонт в будинку або квартирі вимагає великих витрат часу, грошей, нервів. Завжди постає питання, як заощадити, але отримати гарний інтер’єр.

Способи

Замислюючись про ремонт потрібно дотримуватися алгоритму:

  • визначити найбільш проблемні ділянки;
  • з’ясувати які роботи на них потрібні;
  • розрахувати необхідну кількість матеріалу;
  • виконати більшість робіт самостійно.

Найбільш витратні, що вимагають часу, знання, навичок роботи – це заміна комунікацій, перестилання підлог, ремонт стель.

Комунікації міняти можуть тільки фахівці, з необхідним обладнанням. Тут можна заощадити, купивши матеріали подешевше, спростити технології. Багато зберегти не вдасться, в цій справі є нормативи, вимоги, через що не переступиш. Можна провести тільки заміну з косметичним ремонтом наслідків, залишивши інші етапи до кращих часів.

Основний ремонт може полягати у фарбуванні підлог, наклеювання шпалер, зміні зношених вікон, дверей. Те, що можна виконати своїми силами, з мінімумом витрат матеріалів. Ніяких перепланувань, вирівнювання стін, заміни підлоги, перекриттів. Це дуже витратні заходи, що вимагають залучення фахівців.

Ідеї ​​та поради

Починають зазвичай з підлоги. Якщо поверхня вимагає заміни, то виходити потрібно з підстави старого. Якщо він дерев’яний, то не варто перестилати, можна зміцнити мостини, вирівняти листами фанери, зверху покласти ламінат, плитку ПВХ.

Вийде рівний, надійний і красивий підлогу з дешевих матеріалів. Бетонному може знадобитися додаткова стяжка, але цемент, пісок і вода коштують недорого. Всі етапи робіт під силу людині володіє ножівкою, електролобзиком, рулеткою, олівцем, мастихіном, щіткою.

На стінах можна просто поміняти шпалери, або покрити штукатуркою, пофарбувати. На поверхню нанести рифлені візерунки, або малюнки, зробивши інтер’єр оригінальним і свіжим. Фактурна об’ємна обробка є модною, сучасною. Існує багато дешевих матеріалів, які дозволять створити новий вигляд стіни без особливих витрат.

Скоротити витрати на ремонт допоможе вибір оптимальної схеми освітлення, створення світильників своїми руками. Способи виготовлення з покроковими уроками є в інтернеті.

Дуже сильно знижує кошторис витрат точний розрахунок. Тут економія може досягати 10-15% від вартості всіх матеріалів куплених для ремонту.