Рідкі шпалери не можна назвати новинкою серед оздоблювальних матеріалів, але вони не втрачають своєї актуальності. Все нові й нові варіанти цього фінішного покриття тільки підігрівають інтерес до нього.

За своєю суттю, якщо не вдаватися в подробиці, рідкі шпалери є таким собі симбіозом паперових шпалер, лакофарбових покриттів і декоративної штукатурки.

Через приємних тактильних відчуттів цей матеріал ще нерідко називають “шовковою штукатуркою”. Але на відміну від традиційної штукатурки вона не містить піщаних фракцій.

Її склад досить примітивний: волокна целюлози або бавовни, фарбувальні пігменти, клейовий склад і декоративний наповнювач (блискітки, стружка, нитки і т. п.).

Начебто нічого особливого, але на стіні або стелі цю нехитру суміш можна перетворити на справжній шедевр, особливо якщо за роботу візьметься майстер своєї справи.

Для нанесення рідких шпалер не знадобляться ніякі специфічні інструменти. Вся робота виконується звичайним шпателем, пластикової теркою або кельмою.

На кожній упаковці з цим матеріалом є чітка інструкція з проведення всіх робіт і їх послідовність.

Після закінчення ремонтно-оздоблювальних робіт ви отримуєте декоративне естетично привабливе покриття, яке відрізняється приємним тактильним відчуттям. І при цьому воно володіє чудовими шумо- і звукоізоляційні характеристики.

Переваги рідких шпалер:

1. Досить легкі в монтажі, якщо ви не плануєте отримати високохудожню поверхню з хитромудрим малюнком (тут тільки за допомогою професіонала).

2. Чи є універсальним матеріалом. Прекрасно наносяться на штукатурку, бетон, гіпсокартон, фанеру, фарбу тощо.

3. Покривають поверхню безшовним полотном.

4. Чи здатні замаскувати недосконалості поверхні і приховати невеликі нерівності.

5. Є можливість клаптикового ремонту.

6. Підходять для новобудов, так як не розтріскуються при усадці будинку.

Недоліки рідких шпалер:

1. Целюлозні і бавовняні шпалери досить швидко вигорають. Шовкові в цьому плані більш стійкі до ультрафіолетових променів.

2. Невисока вологостійкість і зносостійкість. Вирішується шляхом подальшого покриття поверхні лаком.

3. Чи може вбирати в себе запахи, які важко вивести. Знову ж допоможе покриття стін лаком.

Але ідеального оздоблювального матеріалу ще не придумано, тому вирішуйте самі наскільки для вас плюси переважують мінуси або навпаки.

В цілому ж рідкі шпалери є дуже цікавим матеріалом, який дозволяє урізноманітнити інтер’єр свого будинку або квартири.