Будь-яка жінка живе мріями господарювати у власному житлі на сучасній кухні. Важливим атрибутом таких приміщень є стільниця.

На ній щодня щось нарізається, відбивається, готуються різні страви, там же іноді приймаються гості. Загалом, піддається всім існуючим на кухні негативним факторам. Тому так важливо вибирати стільницю з великим експлуатаційним терміном, функціональну. І щоб підходила під загальне оздоблення кухні, її стильове рішення.

Крім цього щоб вона добре відмивалася, чистили від скупчився жиру або зовсім протистояла жирових відкладень, високих температур, підвищеної вологості. До всього правильно підібрана стільниця своєю присутністю не тільки прикрасить кухню, але і доставить господині комфорту.

Види

У нинішній час виробниками меблів пропонується споживачам найширший вибір виробів, виконаних з різноманітних матеріалів:

  • Камінь. Для виготовлення стільниці застосовуються його різні види. Популярними є граніт, мармур, а ще кварц. Матеріали досить міцні, їм зовсім нестрашні дрібні подряпини, які не з’являються відколи. Затребувані сьогодні стільниці – це штучний камінь, їх основою є натуральні матеріали і акрил. У стільницях, виготовлених з цього матеріалу, зовсім відсутні будь-які шви. Форма їх теж буває різна.
  • Дерево. Ця частина гарнітура для кухні проводиться з клеєного бруса, згодом оброблена спеціальними просоченнями. На виході виходять стільниці особливою міцністю, а разом з цим довговічності. Вироби з деревини особливо до душі професійним кухарям.
  • Нержавіюча сталь, скло. Зазвичай стільниці такого виду виконуються безпосередньо на замовлення. Стільниця зі скла, безумовно, виглядає красиво, проте міцністю похвалитися не може. Навпаки сталева частина столу дуже міцна, але виглядає не естетично.
  • Ламінат. Перераховані вище стільниці мають досить важка вага, вартість їх не кожному по фінансам. Тому більшість господарів розглядають цілком прийнятний варіант для себе – стільниці з ламінату. Вироби не бояться вологості, володіють стійкістю до хімічних і термічних дій, вартість їх досить прийнятна для широкого кола споживача.
  • Бетон. Існують бетонні стільниці, але відрізняються вони лише на місці установки кухонного гарнітура. Кому сподобалося виріб з бетону, повинні знати, що матеріал гігроскопічний. Тому при монтажі таких стільниць потрібно правильно зробити герметизацію. Це врятує їх від просочування води і появи всіляких плям.