Укладання тротуарної плитки – досить простий процес.

Даний вид будівельних робіт може здійснюватись навіть недосвідченими фахівцями, які раніше не стикалися з кладкою тротуарної плитки. Достатньо лише подивитися, як виконується укладання плитки на відео професіоналами.

Технологія

Тротуарна плитка повинна укладатися, дотримуючись певної послідовності дій:

  1. Нанесення розмітки перед тим, як розпочинати роботу. Щоб правильно нанести розмітку, необхідно скласти найбільш детальне зображення на ділянці, відштовхуючись від будівельних конструкцій та розташування рослинності.
  2. Проведення земельних робіт. Як правило, даний етап виконується, відштовхуючись від типу ґрунту, на якому проводяться всі роботи. На даному етапі необхідно виконати монтаж геотекстилю, який попередить розростання бур’янів, не дозволить ґрунту сідати.
  3. Облаштування дренажної системи – висипати на геотекстиль шар щебеню, утрамбувати його та присипати піском. Далі слід вирівняти поверхню та вкрити її за допомогою текстильного підстави.
  4. Монтаж бордюрів.
  5. Підготовка основи для кладки плитки та виконання всіх настановних робіт.
  6. Проводить обробку тротуарної плитки.

Правила

Кладка плитки повинна здійснюватися на бетонну основу, заздалегідь готуючи поверхню, тобто вирівнюючи її за допомогою цементно-піщаного шару. Фіксація плитки повинна здійснюватися таким чином, щоб кожна щілина або невеликий просвіт знизу або з боків заповнені розчином бетону. При цьому витрата швів не повинна бути більше 3 мм.

Щоб підрівняти плитку, необхідно використовувати киянку або спеціальний гумовий молоток. Для перевірки вирівняності поверхні рекомендується користуватися будівельним рівнем.

Всі роботи повинні виконуватися таким чином, щоб майстер переміщався на плитку з висохлим розчином. При цьому дуже важливо розуміти, що нерівна кладка може призвести до того, що люди, які переміщаються по даній ділянці, будуть постійно спотикатися, чіпляючись підошвою взуття за опуклий край плитки.

Якщо кладка тротуарної плитки здійснюється на пісок, бажано присипати поверхню за допомогою щітки або мітли. Щоб цемент не зміг “вивітритися”, після кладки плитку слід полити водою. Це виконується для того, щоб пісок зміг проникнути у всі щілини.