У будівельній сфері дуже широко застосовується цемент. Це сірий порошок, який виступає в якості в’яжучої речовини для приготування різних сумішей. Саме широке застосування в капітальному будівництві знайшов цемент 500. Його використовують для створення надійних і міцних конструкцій, а також в інших ремонтних роботах. З даного порошку необхідно правильно приготувати розчин, але не всі знають, як це зробити.

Застосування

Сам цемент являє собою суміш вапняку і глини. Після застигання ці речовини сприяють утворенню твердого штучного каменю. Такий матеріал застосовують для:

  • будівництва фундаментів;
  • кладки цегли;
  • виготовлення стяжки підлоги;
  • укладання тротуарної плитки.

Зведення будь-якого капітальної споруди передбачає створення підстави. Для цього копається котлован, в який встановлюється опалубка. Потім цемент М400-М500 змішується з піском, наповнювачем (гравій або щебінь) і водою. Готується розчин необхідної консистенції, яким заливається фундамент.

Для зведення стін з цегли використовують цемент марок М200-М300. З нього готується кладочна суміш. Дане сіра речовина перемішується лише з річковим піском і розбавляється водою. Розчин повинен повільно сповзати з лопати і при цьому не надломлюються.

Під час капітального ремонту в приміщенні досить часто виникає необхідність вирівнювання статі. З цементу, піску і сітки для армування робиться стяжка. Для цього в приміщенні встановлюються маячки. Готується розчин консистенції сметани. Отриману суміш виливають на підлогу і розгладжують правилами.

Останнім часом багато людей роблять на своїх ділянках садові доріжки з тротуарної плитки. Даний матеріал укладається на подушку з цементу М400 і піску. Після монтажу всі поверхні заливаються водою. Вище перераховані основні, але далеко не всі роботи, в яких застосовується цемент.