Натуральні матеріали в обробці інтер’єру завжди вітаються. Однак далеко не завжди є можливість використовувати натуральний камінь. Стіни в більшості випадків поштукатурені не для подібного навантаження (вони неармовані). Тобто для використання каменю на стінах необхідно все переробляти.

Зазначеного недоліку позбавлені дерев’яні панелі. Вони значно легше і монтуються набагато простіше.

Панелі з натурального дерева

Сьогодні в більшості випадків дерев’яними панелями обробляють внутрішнє оздоблення кабінетів. Дизайнери кажуть про те, що подібний діловий стиль налаштовує на робочу хвилю.

Однак використання дорогих порід дерева – дороге задоволення і по кишені далеко не кожному. Що ж робити тим, хто хоче створити унікальний інтер’єр, але і при цьому не витрачати великих коштів?

Все просто – шпоновані панелі. Шпон може бути прикріплений на іншу породу дерева. Нічого страшного від подібної експлуатації не відбудеться. В якості підкладки рекомендується використовувати сосну (найбільш економічний варіант).

Захисні склади для збереження дерева

Не варто забувати про те, що окремі породи дерева (екзотичні) можуть досить швидко зіпсуватися в кліматі України. Мова йде про достатньо високий рівень вологості повітря.

З цієї причини шпоновані панелі поставляються надійно запечатаними в поліетиленові захисні кейси. Вони втечуть вже після того, як панель була встановлена ​​на своє місце.

Все, що необхідно тепер – використовувати захисні склади:

  • лакові покриття (захистить від прямого контакту з повітрям);
  • антисептик (захистить від виникнення грибка);
  • тонування (виконує чисто стилістичні завдання).

Бути може Вам подобається текстура дерева, але не до кінця влаштовує його колір. Інтер’єр виконаний в темній гамі, а дерево світле. У подібній ситуації і будуть використані тонування для дерева.

Природно, використовувати вони повинні до того, як пори дерева будуть закриті лаком. До слова сказати, необхідно кілька шарів лаку. У цьому випадку він буде виконувати ще й захисну функцію від механічних пошкоджень дерева.

Уже три шари лаку досить для того, щоб в подальшому заполірувати виникли подряпини або невеликі відколи.