Коли вирішили робити ремонт, вибір правильного кольору – це тільки початок. Навіть базова біла фарба представлена на ринку великою різноманітністю.

В першу чергу пам’ятаєте, що обробка необов’язково стане краще, якщо вибрати дорогі дизайнерські марку матеріалу. Велика частина інформації з цього приводу перебільшена. Використовується телебачення для розкрутки бренду і компанії-виробника, цим вони накручують собі ціну. Але це не означає, що продукти обов’язково повинні виправдати ваші очікування. Якщо розглядати Великобританію, то фарби її виробництва науково досліджені, показали хороші результати. Таким чином, якщо вирішили вибрати фарбу цієї країни-виробника, то цілком ймовірно, що знайдете хороший продукт за нижчою ціною.

Багато фарб, які користуються популярністю у професійних декораторів, мають прийнятну ціну. Однак фірма, що випускає їх, може бути не така відома, як, припустимо, та, яку часто зустрічають в рекламі на телебаченні. Якщо виробник менш популярний, це зовсім не означає, що його продукт гірше.

Більшість людей знають різницю між глянсовою і емульсійної фарбою. Традиційно вважається, що фарби на масляній основі забезпечують високу якість обробки лоском, а на водній основі емульсія має суху і матову консистенцію. Однак це засноване на традиційних уявленнях. Сьогодні є можливість купити олійні фарби, які мають блиск, схожий з напівглянсової емульсією. І, навпаки, емульсійні фарби доступні в матовому варіанті, а глянсовий ефект – оману.

Емульсійні фарби сохнуть швидше і пахнуть не так різко, на відміну від масляних. Крім цього, вони дивно схожі. Обидва види фарб складаються з пігменту, який міститься в речовині (масло або вода). Ця речовина добре перемішують перед використанням. До складу часто додають смолу. Вона входить до складу всіх масляних фарб, звідси виходить блиск. Чим вище кількість смоли, тим більше блиску.

Однак глянцевитость, в основному, виходить при правильному співвідношенні пігменту і в’язкої речовини. Стосується таких продуктів, як нафта і водоемульсійна фарба. Це пояснює, чому є можливість зробити фарбу на масляній основі напівматової. Коефіцієнт, званий ПВХ або об’ємною концентрацією пігменту, порівнює кількість пігменту в речовині і, як правило, виражається у відсотках. Фарби з дуже високим ПВХ (з високим вмістом пігменту) при нанесенні мають рівну матову поверхню, а з низьким ПВХ – глянсову. Це пояснюється тим, що більш низьке співвідношення пігментів дозволяє проникати більшій кількості світла для відображення від поверхні і створення ефекту глянцевого блиску.

Олійні фарби довговічніші, ніж еквівалент на водній основі, так як фарби з високим вмістом пігменту погано зчіплюються з пофарбованою поверхнею. Існують способи обійти це. Використовувати грунтовки або праймери, наприклад. Найчастіше фарби з глянцем використовують для обробки на відкритому повітрі. Однак варто зазначити, що деякі глянцеві фарби підходять як для внутрішнього, так і для зовнішнього використання.