Епоксидна смола – компонент епоксидного клею, який відрізняється підвищеною в’язкістю. Щоб отримати можливість наносити такий продукт валиком або пензлем, потрібно знизити його в’язкість. Зробити це можна, додавши до складу розчинник.

Для яких цілей використовується продукт?

Розріджувач епоксидної композиції є мономерна ненасичене з’єднання. Полімеризуючись, такий склад починає взаємодіяти з головною композицією. Так утворюється твердий розчин. Виходить, що один полімер знаходиться в іншому.

Розріджувачі для епоксидних смол допомагають знизити в’язкість і підвищити поглинання вихідної сировини. У більшості ситуацій без них не обійтися, т. к. Не вдасться скласти хорошу епоксидну композицію.

Важливо! Іноді при замішуванні електроізоляційних лаків з епоксидних композицій використовують прості розчинники. Це ацетон, ксилол, толуол.

Що потрібно врахувати?

Розведення – швидкий і легкий спосіб зміни консистенції епоксидки. Для цих цілей підходять багато склади. Найчастіше використовуються денатурований спирт, суміш для лаків або ацетон. Вони випаровуються порівняно швидко, не затримуючись у продукції, що виготовляється суміші.

Слід взяти до уваги такі моменти:

  • В результаті використання даного продукту підвищується якість клейової суміші.
  • Наявність розчинника сприяє збільшенню плинності на вертикалях.
  • Окремі матеріали (наприклад, пінополістирол) можуть пошкодитися від наявності розчинника в епоксидці.
  • Отриманий склад може сприяти зміні кольору полімеру.

Як правильно користуватися?

Розведення смоли вимагає граничної обережності. Слід заздалегідь потурбуватися про засоби захисту та інструментах.

Важливо! Необхідно використовувати маску для захисту дихальних шляхів і гумові рукавички для рук. Робоче приміщення повинно провітрюватися.

Потрібно суворо дотримуватися пропорційність. Щоб отримати якісний склад, що клеїть, слід розвести компоненти 10: 1 – на десять частин смоли доводиться одна частина розчинника. Пропорція може бути інший. Багато що залежить від дати випуску змішуються продуктів, умов їх зберігання і температури навколишнього середовища.

Відміряти потрібну кількість можна за допомогою мірної баночки або шприца. У другому випадку не потрібно використовувати голку. Ємності повинні бути чистими.

Щоб склад розчинився, необхідно протягом 1-2 хвилин рівномірно перемішувати його. Якщо цього не зробити, то почне протікати такий процес, як випотівання. Чи не повинні утворитися бульбашки. Це найбільш актуально для випадків, коли розчин застосовується в якості заливки. Щоб не з’явилися пухирці, потрібно розмішувати склад спокійно.

Через 15 хвилин підготовлене з’єднання почне загусати. Якщо не помістити його в холодильник, через 30 хвилин воно повністю затвердіє.

Знаючи, як знизити в’язкість і/або підвищити поглинання епоксидної смоли, ви легко зможете створити максимально ефективний склад. Головне – використовувати хороший розчинник, інакше початковий продукт може бути безнадійно зіпсований.