Прикрашаючи приміщення, шукають найбільш оптимальні варіанти розміщення картин, килимових виробів, освітлення.

Підшукуються відповідні моделі світильників, штор, килимів. Головне завдання полягає в формуванні в приміщенні комфорту і затишку. Щоб слідувати традиціям і дотримати основні правила, можна готовий декор для будинку придбати. Однак заради незвичайності оздоблення потрібно сміливо порушувати підвалини, більше експериментувати. Рекомендації зазвичай призначаються в якості помічника в творчому процесі, а не підміняють його.

Картини

Одиночну фотографію в рамці розташовують таким чином, щоб центральна частина зображення виявилася на висоті в півтора метра над підлогою. У цьому випадку полотно буде завжди притягувати до себе увагу.

Між крупноформатними модульними картинами або різними панно бажано залишати крок в 4-9 см. Чим менше габарити творів образотворчого мистецтва, тим ближче вони повинні знаходитися по відношенню один до одного. Таким способом збережеться цілісність композиції, полотна не стануть сприйматися окремо.

Коли картини поміщаються на стіні над диваном або інший меблями, тоді вони групуються таким чином, щоб зайняти не більше 71% від ширини предмета. Якщо полотнами обвішати стіну на всю ширину меблів, то з’явиться відчуття нагромадження, загальна площа приміщення візуально стане сприйматися менше. Відступ від предметів повинен скласти більше 17 см.

Штори

Візуально збільшується вікно за рахунок укладання штор витонченими складками. У висоту вікно візуально більшим сприймається при установці карнизів вище віконного прорізу на 17 см. Довга матерія, що закриває отвір, додатково збільшує висоту вікна.

Аналогічно роблять і в разі створення ілюзії широкого отвору. Карниз повинен виступати за бічні межі вікна на таку ж відстань. В результаті буде сформовано відчуття більш світлого і просторого простору.

Заради зачаровує драпірування текстиль для штор купується шириною, яка в кілька разів більше ширини віконного отвору. Оскільки штори традиційно вішаються по обидва боки, то кожна штора повинна бути ширше за все вікна. В іншому випадку буде складно спорудити чарівні збірки.

Килими

Вироби, укладені на підлогу під ліжком, повинні висуватися на півметра з кожного боку. Це не тільки красиво, але і приємно, тому що вставати з ліжка босими ногами краще на килим, ніж на голий і прохолодний підлогу.