Будь-яка квартира в сучасному світі оснащена унітазом, який встановлюється в туалетній кімнаті.

Крім прямого призначення, до унітазу пред’являється ряд вимог, без виконання яких не мислять існування більшість людей. Цей вид сантехніки різниться по конструкції, вживаним матеріалом при виготовленні і естетичному виконанню.

Різновиди і різноманіття унітазів в сучасному світі

Унітази бувають наступних видів:

1. Найпоширеніший на сьогоднішній день вид унітазу це компакт. Він зручний в експлуатації, надійний, займає відносно мало місця, легко ремонтується. Саме його вибирають в більшість сучасних квартир.
2. В унітазі моноблочного типу бачок і чаша є одне ціле. Це оригінальне виконання займає мало місця. У ньому не виникає протікання, через відсутність з’єднань між бачком і чашею.
3. Конструкція навісного унітазу вважається найкомпактнішою на сьогоднішній день. Догляд за такою моделлю займає мінімум часу.
4. Унітаз в стилі ретро об’єднує в собі звичайний унітаз з підвішеним на стіні бачком. Такий варіант не користується великою популярністю через велику простору, яке він займає.
5. І нарешті, останній варіант унітазу це унітаз, поєднаний з біде. Цей варіант займає багато місця і коштує дорожче інших видів унітазу. Але, звичайно за своїм функціональним призначенням такого унітазу немає альтернативи.

Важливу роль відіграє той факт, з якого матеріалу виконаний унітаз. Пріоритетними матеріалами для виготовлення унітазів є фарфор і санфаянс. Порцелянові унітази дорожче санфаянсових, але і довговічність у них набагато вище. Порцелянові унітази мають меншу пористості, вони легше очищаються від забруднень. У унітазів, виконаних з нержавіючого металу найнижча вартість. Такі унітази встановлюються в громадських туалетах.

Критерії вибору унітазу для дому та квартири

Одним з головних критеріїв вибору унітазу є його комфортність. Найбільш комфортними є унітази зручні для сидіння і з мінімальною кількістю бризок. Таким вимогам найбільше відповідають унітази з воронкоподібною чашею. Зливний отвір у нього знаходиться посередині, що робить його найбільш гігієнічною моделлю.

Важливим фактором при виборі унітазу є його зливна фурнітура. Вона повинна бути найбільш простий по конструкції і з мінімальною ціною. Так само потрібно, що б всередині бачка було досить багато місця для вільного доступу до всіх частин механізму зливу. Це необхідно для технічного обслуговування.

При виборі унітазу так само потрібно звернути увагу на конструкцію відходить зливного отвору в туалетній кімнаті. Унітази бувають косі, вертикальні і горизонтальні. Унітаз потрібно підбирати саме по конструкції зливу.

Звичайно, останній вибір залишається за покупцем, для якого важливе співвідношення ціна/якість.