Сучасність вимагає наявності каналізації навіть в тих будинках, які розташовані в сільській місцевості. При нинішніх знаннях про зручності, очевидно, що ніхто не бажає залишатися без них.

Пристрій каналізаційної системи в будинку – це обов’язкова умова для створення комфортного рівня проживання.

Процес створення каналізації в приватному будинку включає в себе проєктування і подальший монтаж внутрішньої і зовнішньої каналізаційної системи. Нижче ми розповімо про кожну з них більш детально.

Внутрішня система

Коли ми говоримо про внутрішню системі каналізації, то має на увазі монтаж стояка і розводку труб до приміщень з точками споживання (туалет, ванна, душова, кухня). Робота починається з проектування.

І для створення якісної схеми, спочатку потрібно визначитися з місцем розташування кожного сантехнічного приладу. По готовому кресленню визначається необхідна довжина трубопроводу і кількість фітингів (відводів, муфт, хрестовин, трійників, кріплень і т.п.).

Перед початком робіт потрібно ще вирішити яким способом укладати труби – приховувати їх під обробкою або залишати на увазі. Багато в чому ціна на монтаж каналізації будинку залежить саме від цього вибору.

До речі, на сайті https://petrocenter.ru можна дізнатися більше про металобазу вже зараз.

При відкритому варіанті труби проводяться по стінах або по підлозі. Прихований варіант виглядає набагато приємніше – всі труби ховаються від очей під підлогою або всередині стін в штробах.

При виборі останнього варіанта укладання важливо врахувати, що прокладка водопроводу і каналізації повинна проводиться в одній штробі (каналізація під водопроводом). Це зменшує тривалість монтажних робіт і кількість матеріалів на обробку.

Зовнішня система

Зовнішня система каналізації – це ті елементи, які знаходяться поза будівлею. Вона складається з проводки труб до збірного колодязя (як правило, септик), або ж висновок стоку в централізовану систему.

Після того, як повністю буде закінчено монтаж внутрішньої системи каналізації, можна буде приступати до монтажу зовнішньої. Фахівці настійно рекомендують облаштовувати лінію каналізації від будинку до збірного колодязя під ухилом по прямій.

Відводи і відгалуження припустимі лише в тому випадку, коли ділянка вже забудована будівлями або було вироблено облагороджування ландшафту. Ухил має величезне значення в проводці лінії каналізації.

На 1 метр довжини рекомендується витримувати 2-3 см нахилу. Саме такий кут вважається оптимальним, щоб великі частки не застрявали в стоці.

Перед тим, як починати рити траншеї і займатися укладанням труб, буде потрібно визначитися з місцем знаходження збірного колодязя і викопати під нього досить глибоку яму. При цьому також дуже важливо враховувати правильно витриманий кут нахилу.

Монтаж каналізаційної системи (внутрішньої і зовнішньої) передбачає безліч правил безпеки та норм. Дуже важливо строго дотримуватися всіх рекомендацій фахівців, щоб каналізації функціонувала безліч років без нарікань.

І якщо є сумніви у власних силах або недолік знань, правильніше буде довірити пристрій каналізації професіоналам.